ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۹:۳۳
ناحیه منو


تحلیل قیمت طلا

تحلیل تکنیکال حاکی است سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۱۹۷ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا به زودی به بیش از ۱۲۰۳ دلار خواهد رسید.بر اساس این گزارش ...

تحلیل تکنیکال حاکی است سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۱۹۷ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا به زودی به بیش از ۱۲۰۳ دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش سطح حمایتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی ۱۱۸۲ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد به زودی به کمتر از ۱۱۷۹ دلار خواهد رسید.قیمت طلا پس از کاهش شدید در روز جمعه و رسیدن به کمتر از ۱۱۶۷ دلار در هر اونس بار دیگر افزایش یافته و به بالاتر از ۱۱۹۰ دلار رسیده است. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی افزایش ارزش دلار و رشد شاخص سهام هنوز فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد می کند و افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی به تنهایی قادر به افزایش چشمگیر قیمت این فلز زرد نخواهد بود.

بولیون دسک، یک تاجر بازار طلای آمریکا تصریح کرد که یونان بار دیگر به تیتر نخست روزنامه های جهان تبدیل شده است و اکنون بهترین فرصت برای خرید طلا خواهد بود.

بر اساس این گزارش وی ضمن اشاره به بحران مالی منطقه یورو در سال ۲۰۱۱ میلادی که منجر به افزایش شدید قیمت طلا به ۱۹۰۰ دلار در هر اونس شد افزود: شاید یونان نتواند تاثیر زیادی بر کل اقتصاد جهانی داشته باشد ولی انتخابات یونان که احتمالا منجر به خروج این کشور از منطقه یورو خواهد شد به همراه سیاست های محرک پولی جدید بانک مرکزی اروپا می تواند موجب افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت شود و به همین علت اکنون بهترین زمان ممکن برای خرید است.

ارزش یورو در برابر دلار به پایین ترین سطح خود در ۹ سال اخیر رسیده است. انتخابات زودرس یونان قرار است ۲۵ ژانویه برگزار شود و پیروزی چپگراها می تواند سرآغاز خروج آتن از منطقه یورو باشد.

دنیس گارتمن تحلیلگر ارشد اقتصادی درباره تحلیل قیمت طلا گفت: به طور ساده می توان گفت علت ساختاری برای افزایش احتمالی قیمت طلا در کوتاه مدت کاهش ارزش یورو در برابر دلار خواهد بود.

وی افزود: بسیاری از سرمایه گذاران اروپایی برای حفظ ارزش دارایی های خود مجبور به سرمایه گذاری در بازار طلا خواهند بود. شرایط اقتصادی منطقه یورو بسیار ضعیف تر از اقتصاد آمریکا است و شرایط سیاسی آمریکا نیز آرام تر از اروپا است.

گزارش سایت طلا حاکیست، افت شاخص سهام در بازارهای بورس فرانسه و آلمان نیز تاثیر زیادی بر افزایش نسبی قیمت طلا داشته است. شاخص بورس آلمان با افت ۱.۱۷ درصدی و شاخص بورس فرانسه نیز با کاهش ۱.۳۷ درصدی روبرو شده است.

عامل مهم دیگر موثر بر روند قیمت طلا افزایش چشمگیر واردات طلای چین از هنگ کنگ طی ماه نوامبر است. چین طی ماه نوامبر بیش از ۹۹ تن طلا از این کشور وارد کرده است که این بالاترین رکورد از فوریه به شمار می رود.

کامرز بانک آلمان نیز تاکید کرد که اکنون بهترین فرصت برای سرمایه گذاران است تا با استفاده از قیمت های پایین طلا اقدام به خرید کنند.

برچسب ها

نظرات شما

  میهبار می گوید :

  خدا رو شکر محرم تموم شد شاهد قیمت صعودی خواهیم بود

  mahdie می گوید :

  واقعا یعنی چی که قیمت طلا در ایران ثبات ندارد

  رمضانی می گوید :

  در این مرد باید با احتیاط حرکت کرد

  علیرضا می گوید :

  قیمت طلا در ایران ثبات ندارد ونمیشود روی ان حساب کرد