ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۳۶
ناحیه منو


تحلیل مشکلات بانوان در محل کار

نقش بانوان در خانواده های ایرانی کتمان ناپذیر است و با گذر زمان و تغییرات فرهنگی نباید نقش همسر و مادر در بنیان خانواده را فراموش کرد، امروز قصد داریم به چگونگی برقراری تعادل بین ...

نقش بانوان در خانواده های ایرانی کتمان ناپذیر است و با گذر زمان و تغییرات فرهنگی نباید نقش همسر و مادر در بنیان خانواده را فراموش کرد، امروز قصد داریم به چگونگی برقراری تعادل بین نقش کاری و نقش خانوادگی بانوان بپردازیم:

 

تحلیل مشکلات بانوان در محل کار

۱- پیدا کردن روحیه مردانه :
یکی از مهمترین مشکلاتی که در زندگی خانم های شاغل دیده ام ، پیدا کردن روحیه مردانه است ، بسیار دیدم مخصوصا در دخترهای جوان که به تازگی سرکار می روند کم کم اصطلاحات مردانه استفاده می کنند و ادبیات صحبت کردن شان تقریبا شبیه ادبیات مردانه می شود. اگر می بینید کم کم روحیه شما از حالت زنانه به حالت زمخت و مردانه دارد تبدیل می شود ، بهتر است فکر جدیدی برای کارتان بکنید ، یا کاری که دارید انجام می دهید مناسب روحیه شما نیست و یا روحیه خودتان با کار بیرون از خانه سازگار نیست.

۲- کم شدن لطافت :
لطافت یکی از مهمترین ویژگی ها و وجه تمایز های زن و مرد است که قطعا برای ادامه یک زندگی لازم است ، خانم هایی که در مشاغل پراسترس کار می کنند ، کم کم لطافت زنانه خود را از دست می دهند ، نشانه های کم شدن لطافت عبارتست از :

– پرخاشگر شدن
– زود از کوره در رفتن و عصبی شدن
– سخت گیری نسبت به همسر و فرزندان
– کم شدن احساسات و عواطف

۳- ارتباط با همکاران دیگر و مقایسه :

اگر خاطرتان باشد در مقاله “۶ رفتار آزاردهنده خانم ها” گفتیم ، یکی از مهمترین علل بروز مشکلات زناشویی مقایسه کردن است ، جالب است بدانید محل کار یکی از جاهایی است که تا دلتان بخواهد مقایسه صورت می گیرد !
اجازه بدهید مثالی از زندگی دوستم بزنم که همسرش در یکی از بانک های بزرگ خصوصی کار می کرد ، در آن بانک جوانانی کار می کردند که زندگی شان به مراتب از نظر مالی بهتر از دوستم بود ، همسرش مدام به او می گفت:” اینا همه نصف تو هستن ولی بیا ببین چجوری دارن پول درمیارن” یا “این همه درس خوندی آخرش که چی ؟”
خانم های محترم ، نمی دانم چطور باید بگویم مقایسه یک سم مهلک برای روابط زناشویی شماست ، قطعا در محل کار شما کسانی هستند که وضع مالی‌شان بسیار بهتر از شما است ، اگر این مساله تاثیری در روحیه شما می گذارد ، خیلی محترمانه این شغل را کنار بگذارید.
۴- متوقع شدن مرد :
متاسفانه این مورد را هم جدیدا زیاد دارم در زندگی ها می بینم ، اگر می بینید با کار کردن شما ، شوهرتان متوقع می شود و کم کم کار کردن شما را وظیفه تان می داند ، همین فردا استعفای خود را بنویسید و راحت در خانه بنشینید و از زندگی لذت ببرید ! فراموش نکنید کار بیرون از خانه “وظیفه” شما نیست ، و دلیلی ندارد شوهرتان متوقع شود که باید حتما کار کنی ، اما دلیل متوقع شدن مرد را در مورد بعدی می آورم.
۵- نرسیدن به کارهای اصلی :
ببینید دوستان عزیز ، در یک زندگی مشترک موفق ، مرد باید مرد باشد و زن هم زن ! خیلی بدیهی بود ؟ الان توضیح میدهم.
یکی از مهمترین توقعات مرد از همسرش مدیریت کردن خانه و به خود رسیدن است ، قبل از اینکه حمله ها به من از طرف خانم ها شروع بشود ! خیلی راحت بگویم وقتی بیرون کار می کنید فرصت کافی برای رسیدگی به خود و زندگی ندارید و در نتیجه مرد شما متوقع و بهانه گیر می شود ، لطفا از من ایراد نگیرید و به چیزی هم متهمم نکنید ! من واقعیت های زندگی را به شما می گویم و توصیه می کنم حتما به آن توجه کنید.
در جامعه ای زندگی می کنیم که مردان و زنان خیلی با هم راحت تر شده اند ، در محل کار ، دانشگاه و … ارتباطات خیلی راحت به وجود می آید و زنی که حواسش به زندگی اش نباشد در این نبرد مغلوب می شود.
قطعا مردانی که در خارج از خانه به دنبال نیازهای خود می گردند ، کار ناجوانمردانه می کنند و مطمئنا کار آنها ناپسند و زشت است ، اما امیدوارم این مساله باعث نشود که شما از رسیدگی به خود و زندگی بمانید و وظیفه مهم خود را فراموش کنید.
اگر می بینید کارتان طوری شما را درگیر و خسته می کند که از وظیفه رسیدگی به خود و تامین نیازهای همسرتان باز می مانید ، بهتر است به ترتیب این کارها را انجام دهید :

– گام اول : کار خود را در بیرون از خانه کمتر کنید.

– گام دوم : اگر باز هم خسته می شوید و وقت ندارید کار خود را پاره وقت کنید.

– گام سوم : در صورتی که موارد بالا موثر نبود کار خود را به منزل منتقل کنید – دورکاری-

– گام چهارم : به طور کلی کار را کنار بگذارید.

برچسب ها

نظرات شما

    عباسی می گوید :

    نقش بانوان در محل کار بسیار مفید ومثمر ثمر است چون شغلهاییاست که فقط از عهده خانمها بر میاید و تخصصی است