ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۲:۲۷
ناحیه منو


تحلیل وضعیت طلا

به گزارش حساب من اوله هانسن کارشناس اقتصادی ساکسو بانک دانمارک تاکید کرد که شرکت های بزرگ سرمایه گذاری جهان هنوز نسبت به تحلیل وضعیت طلا در سال ۲۰۱۵ میلادی بسیار امیدوار هستند.بر اساس این گزارش ...

به گزارش حساب من اوله هانسن کارشناس اقتصادی ساکسو بانک دانمارک تاکید کرد که شرکت های بزرگ سرمایه گذاری جهان هنوز نسبت به تحلیل وضعیت طلا در سال ۲۰۱۵ میلادی بسیار امیدوار هستند.

بر اساس این گزارش وی افزود: در ماه های اخیر افزایش شاخص سهام و رشد ارزش دلار فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است. قیمت طلا پس از کاهش شدید در سال ۲۰۱۳ میلادی در سال ۲۰۱۴ به دوران ثبات رسیده است و پیش بینی من این است که قیمت این فلز زرد تا پایان سال آینده با افزایش روبرو خواهد شد.
وی تاکید کرد: با توجه به تعطیلات سال جدید میلادی به نظر می رسد که سرمایه گذاران تا هفته های نخست ژانویه صبر خواهند کرد و منتظر مسیر قیمت طلا در سال جدید میلادی خواهند بود.
 اوله هانسن نسبت به سایر تحلیلگران اقتصادی امیدواری بیشتری در خصوص عملکرد بازار طلا در سال ۲۰۱۵ میلادی دارد. وی بر این باور است که میانگین قیمت هر اونس طلا سال آینده به بیش از ۱۲۵۰ دلار خواهد رسید.
البته وی بر این باور است که قیمت طلا ممکن است در ماه های نخست ۲۰۱۵ میلادی با کاهش روبرو شود و حتی به کمتر از ۱۱۰۰ تا ۱۰۸۰ دلار نیز برسد. نگرانی سرمایه گذاران نسبت به افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می تواند فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کند.
اوله هانسن گفت: من فکر می کنم همه عواملی که می تواند موجب کاهش قیمت طلا شود تا شش ماه نخست سال آینده اثر خود را خواهد گذاشت و در شش ماه دوم باید منتظر افزایش قیمت طلا باشیم.
این تحلیلگر اقتصادی تصریح کرد: هرگونه کاهش شدید قیمت طلا می تواند بروز اختلال جدی در عرضه و تولید جهانی این فلز زرد شود. مشکلات و چالش های اقتصادی اروپا و روسیه نیز می تواند خبر مثبتی برای تحولات بازار طلا در سال ۲۰۱۵ میلادی باشد. روسیه و اروپا در آستانه رکود اقتصادی قرار دارند و این مساله می تواند موجب تقویت قیمت طلا شود.
اقتصاد روسیه با تبعات منفی ناشی از تحریم های غرب و افت ارزش روبل روبرو است. اروپا نیز با خطر رکود و کاهش نرخ تورم روبرو است. نگرانی نسبت به وضعیت اقتصادی کشورهای نوظهور نیز می تواند به نفع قیمت طلا باشد.

برچسب ها

نظرات شما

  Marie می گوید :

  If only there were more clveer people like you!

  نیکویی می گوید :

  ثبات قیمت در طلا را نمیشود ارزیابی کرد مخصوصادر زمان تورم قیمتها

  تقی زاده می گوید :

  صفر تموم شد و گرونی شروع