ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۶ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۵:۰۴
ناحیه منو


تحولات تاثیرگذار بر قیمت ارز و طلا

در بازار ارز و طلا قیمت ها روند کاهشی دو هفته اخیر را ادامه داده اند. دلار با افت ۰.۴ درصدی به محدوده کمینه سه ماه اخیر رسیده و هر دلار با ۳۳۸۵ تومان معاوضه ...

در بازار ارز و طلا قیمت ها روند کاهشی دو هفته اخیر را ادامه داده اند. دلار با افت ۰.۴ درصدی به محدوده کمینه سه ماه اخیر رسیده و هر دلار با ۳۳۸۵ تومان معاوضه می شود. سکه بهار آزادی طرح جدید در پی رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی با افت کمتر ۰.۲ درصدی به ۹۵۵ هزار تومان رسیده است.

 

شاخص کل بورس تهران با افزایش ناچیز نزدیک به ۷ واحدی معادل ۰.۰۱ درصد به ۶۳۸۵۳.۴ واحد رسیده است. این در حالیست که شاخص کل هم وزن ۶۲ واحد معادل ۰.۶۴ درصد افت داشته است.

هلدینگ های خلیج فارس و غدیر دو سرمایه گذار پتروشیمی بیشترین تاثیر مثبت و بانک صادرات و ایران خودرو بیشترین تاثیر منفی را در تغییرات شاخص کل داشته اند.ارزش معاملات بورس با افزایش ۲۰ درصدی به ۵۸ میلیارد تومان رسیده است. خودروسازان و بانک ها بیشترین ارزش معاملات را داشته و جمعا ۴۰ درصد از ارزش معاملات را به خود اختصاص داده اند.

امروز نزدیک به ۱۱ میلیون سهم مواد اولیه دارویی البرز به قیمت هر سهم ۴۷۵ تومان و ارزش ۵.۱۵ میلیارد تومان برای اولین بار در فرابورس عرضه شد.تولیدکنندگان محصولات شیمیایی نیمی افت و نیمی رشد داشته اند. سرمایه گذاری های پتروشیمی خلیج فارس، تاپیکو و پارسان رشد داشته اند. بیش از ۹۶ درصد از خریداران هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس حقوقی ها بوده اند.سرمایه گذاری غدیر با مشارکت ۷۰ درصدی حقوقی ها ۶.۷ میلیون سهم معامله شده که ۵۰ درصد بیش از متوسط یکماه اخیر است.

شرکت های گروه خودرو و قطعات عمدتا افت داشته اند. ایران خودرو ‌با اعلام پیش بینی درآمد ۲۲۱ ریالی هر سهم سال مالی ۹۴ که نسبت به سال جاری ۴۰ درصد کاهش داشته بازگشایی شده و ۴.۹ درصد افت قیمت پایانی را تجربه کرده است.

به گفته مدیرعامل ایران خودرو براساس قرارداد جدید این شرکت با پژو کارخانه جدیدی با مشارکت ۵۰ – ۵۰ دو شرکت در ایران احداث خواهد شد و ۳۰ درصد تولیدات صادر خواهد شد. امروز تولید وانت پیکان تعطیل و وانت آریسان جایگزین آن شد.

تعداد بانک هایی که افت قیمت را تجربه کرده اند نیز بیش از آنهایی است که رشد داشته اند. بانک صادرات بیشترین ارزش معاملات را در بین همگروهی هایش داشته و ۳.۷ درصد افت کرده است.

رئیس کل بانک مرکزی فاصله بین نرخ سود بانکی و تورم را یکی از دغدغه‌ها اعلام کرده و از تصمیم برای ساماندهی نرخ های سود بانکی متناسب با روند کاهشی تورم در اولین فرصت درسال ۹۴ خبر داده است.

برچسب ها

نظرات شما

    احسان می گوید :

    نوسان قیمت موقتی است برای انهایکه خارج میروند خوب است