ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۳۳
ناحیه منو


تراز بازرگانی ایران مثبت شد

تراز بازرگانی ایران مثبت شد  واردات كشورمان در مدت ياد شده به يک ميليارد و ۹۷۱ ميليون دلار رسيد كه اين ميزان واردات ۲۳ و ۸ صدم درصد كمتر از مدت مشابه سال قبل بوده است. ...

تراز بازرگانی ایران مثبت شد

 

واردات کشورمان در مدت یاد شده به یک میلیارد و ۹۷۱ میلیون دلار رسید که این میزان واردات ۲۳ و ۸ صدم درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل بوده است. همچنین در فروردین ماه امسال میزان صادرات غیرنفتی کشورمان به ۲ میلیارد و ۷۳۱ میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷ و ۷۷ صدم درصد کاهش داشت.

بنابراین گزارش، آمار تجارت خارجی کشورمان نشان می دهد که در فروردین ماه امسال فعالان اقتصادی به میزان ۷۶۰ میلیون دلار بیشتر از واردات انواع کالا صادر کرده اند. اقلام عمده صادرات غیرنفتی در مدت یاد شده شامل پلی اتیلن، پروپان و قیر نفت بوده وعمده ترین خریداران کالاهای صادراتی کشورمان هم به ترتیب چین، عراق، امارات متحده عربی، افغانستان و هند بوده اند.

عمده واردات کشورمان هم به ترتیب به ذرت دامی با سهم ۵ و ۲۸ صدم درصدی از کل ارزش واردات، جو با ۲ و ۷۵ صدم درصد، برنج با ۲ و ۴۱ صدم درصد، ماشین ها و دستگاه های مکانیکی با ۱ و ۹۳ صدم درصد و موز با ۱ و ۶۵ صدم درصد اختصاص دارد و عمده کشورهای صادرکننده کالا به ایران هم در فروردین ماه امسال به ترتیب شامل چین، امارات متحده عربی، کره جنوبی، ترکیه و هند بوده است.

برچسب ها

نظرات شما

    ایرانی می گوید :

    کم کم وضعیت اقتصادی رو به بهبود است