ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۳۷
ناحیه منو


تسهیلات خسارت دیدگان پلاسکو

به گزارش اخبارمالی اقتصادی حساب من پس از گذشت بیش از یک هفته از فاجعه ساختمان پلاسکو که منجر به شهادت عده بسیاری از آتش نشانان کشور ، فوت تنی چند از هم وطنانمان و ...

به گزارش اخبارمالی اقتصادی حساب من پس از گذشت بیش از یک هفته از فاجعه ساختمان پلاسکو که منجر به شهادت عده بسیاری از آتش نشانان کشور ، فوت تنی چند از هم وطنانمان و خسارات میلیاردی به کسبه و کارگران واحدهای تولیدی این ساختمان شد ، دولت در طی جلسه ای که در تاریخ هفتم بهمن ماه به ریاست رییس جمهور محترم و هیئت وزرا برگزار شد ، برای جبران خسارات مالی و کمک به کسبه ، کارمندان و کارگران این ساختمان تسهیلاتی در نظر گرفته است .

برخی از تسهیلات مالی در نظر گرفته شده برای کسبه این ساختمان به شرح زیر می باشد :

  • بدهی کارفرمایان پلاسکو توسط سازمان تامین اجتماعی کشور به مدت ۵ سال تقسیط و همچنین جرایم آنان بخشیده خواهد شد .
  • با توجه به آنکه بانک ها آمادگی خود را در راستای اعطای وام به کسبه ساختمان پلاسکو اعلام نموده اند ، کلیه کارفرمایان این ساختمان می توانند تا مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان وام بانکی با سود حداکثر ۱۸ درصد با بازپرداخت ۴۸ ماهه دریافت نمایند .
  • همچنین وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کشور نیز ، بیمه بیکاری را برای کلیه کارکنان ساختمان پلاسکو ، اعم از خویش فرما ، بیمه شده و در وضعیت بیمه منقطع ، به مدت ۴ ماه و مطابق با مقررات برقرا خواهد نمود . همچنین این وزارت خانه اعلام نمود ، حقوق دی ماه این افراد نیز در اسرع وقت پرداخت خواهد شد .
  • کلیه افراد کارگر یا کارفرما که در ساختمان پلاسکو اشتغال داشته و دارای بیمه نمی باشند ، می توانند پس از شناسایی توسط اتاق اصناف ایران ، بوسیله وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، همانند افراد بیمه شده به مدت ۴ ماه از حداقل دستمزد و حقوق بیکاری بهره مند گردند .

اگرچه خسارات جانی و مالی فاجعه ساختمان پلاسکو جبران ناپذیر است ، امید است با تسهیلات در نظر گرفته شده ، تا حدی به خانواده های خسارت دیده کسبه ، کارمندان و کارگران این ساختمان کمک شود .

برچسب ها

نظرات شما