ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۰:۴۸
ناحیه منو


تشریح تحولات اقتصادی ابتدای سال ۹۴

در ادامه تشریح اخبار اقتصادی و تحولات اقتصادی در وبسایت حساب من در بازار ارز نرخ برابری دلار به ریال با رشد بیش از ۱.۱ درصد ۳۳۲۶ تومان معامله می شود. سکه طرح جدید اما ...

در ادامه تشریح اخبار اقتصادی و تحولات اقتصادی در وبسایت حساب من در بازار ارز نرخ برابری دلار به ریال با رشد بیش از ۱.۱ درصد ۳۳۲۶ تومان معامله می شود. سکه طرح جدید اما با افت ۰.۴ درصدی به ۹۳۴ هزار توامان رسیده است. افت قیمت جهانی طلا را می توان از دلایل افت قیمت سکه دانست.دربازار سرمایه شاخص کل برای ششمین روز پیاپی افزایش یافته و با رشد ۰.۸درصد، معادل ۵۵۲ واحد، به رقم ۶۵۷۲۸ واحد رسیده است. ارزش معاملات با کاهش بیش از ۴۰ درصد به ۱۶۹ میلیارد تومان رسیده که همه آن معاملات عادی بوده و ۱۱۲ میلیارد تومان به بورس تعلق دارد. بیش از ۶۰ درصد ارزش معاملات بورس به سه گروه بانک، خودرو و شیمیایی مربوط است.

معاملات امروز در بیشتر نماد ها بخصوص در گروه بانک و خودرو بدون تغییر قیمت و یا حتی در محدوده منفی آغاز گردید. اما در میانه معاملات اکثر نماد ها با افزایش تقاضا روبرو شده و در نهایت شاخص اکثر گروه ها با رشد ارزش مواجه شده است.

در بین شرکت ها، بیشترین ارزش معاملات به مبلغ ۱۶.۷ میلیارد تومان به بانک صادرات تعلق دارد که با رشد ۲ درصد بسته شده است. بیشتر بانکها نیز با افزایش قیمت روبرو هستند به نحوی که شاخص گروه رشد ۰.۳ درصد را نشان می دهد.

در بین خودرو سازان، ایران خودرو با رشد ۰.۶ درصد بسته شده است. برخی نماد ها در محدوده منفی به کار خود پایان داده اند، در حالی که در میانه بازار در محدوده مثبت قرار داشتند. در نهایت شاخص این گروه بدون تغییر باقی مانده است.

پارسان، تاپیکو و پترول با رشد قیمتی به معاملات پایان داده اند. پتروشیمی ها خارک، پردیس، شازند، کرمانشاه و شیراز هم با رشد ۴ درصد مواجه شده اند. با این حال مارون و جم دو تولید کننده پلی اتیلن در محدود منفی قرار گرفته اند.

پالایشگاه ها همانند شش روز اخیر به روند رو به رشد خود ادامه داده و با صف خرید بسته شده اند.مخابرات ایران پس از اصلاح دیروز، با رشد ۲.۹ درصدی مواجه شده است. مپنا نیز برای چهارمین روز افزایش یافته و ۲ درصد در قیمت پایانی رشد داشته است.

 

برچسب ها

نظرات شما