ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۹:۱۰
ناحیه منو


تعلیق مجوز ۵۵ آژانس هوایی

به گزارش حساب من مرتضي دهقان اظهار داشت: با هدف نظارت برعملكرد دفاتر و شركت هاي خدمات مسافرت هوايي و اطمينان از وضعيت و مطابقت اين دفاتر با مفاد آئين نامه نظارت بر تاسيس و ...

به گزارش حساب من مرتضی دهقان اظهار داشت: با هدف نظارت برعملکرد دفاتر و شرکت های خدمات مسافرت هوایی و اطمینان از وضعیت و مطابقت این دفاتر با مفاد آئین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرت هوایی و تعلیق مجوز ۵۵ آژانس هوایی ، جهانگردی و زیارتی مصوب هیات وزیران، همواره از دفاتر مذکور بازرسی مستمر به عمل می آید.

 

وی تعداد مجوزهای لغو شده در مدت مذکور را ۳۸ فقره اعلام کرد و افزود: بر اساس بازرسی های به عمل آمده توسط بازرسان کمیته فنی سازمان هواپیمایی کشوری طی مدت مزبور، ۵۵مجوز به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات و تطبیق با آئین نامه دفاتر خدمات مسافرت هوایی تعلیق شد.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، خاطرنشان کرد: همچنین ۵۰مورد به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری و ارتکاب تخلف گرانفروشی به سازمان احضار و اخطار کتبی با درج در پرونده دریافت کردند.

دهقان اظهارداشت: ۱۴۶۸مجوز از ابتدای امسال تمدید و جهت عدم تمدید مجوز توسط دفاتر خدمات مسافرت هوایی در موعد مقرر ۸۰۰ مورد اخطار نیز طی مدت مشابه صادر شده است.

وی با تاکید بر اینکه آن دسته از دفاتر خدمات مسافرت هوایی مجاز به فروش بلیت هواپیما هستند که دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری باشند، از مسافران درخواست کرد به منظور جلوگیری از بروز مشکلات و قابل رسیدگی بودن تخلفات احتمالی، از دفاتر خدمات مسافرت هوایی دارای مجوز معتبر از سازمان هواپیمایی کشوری بلیت هواپیما تهیه کنند و دفاتر مذکور نیز ملزم هستند که مجوز خود را در معرض دید مشتریان قرار دهند.

برچسب ها

نظرات شما

  ستار می گوید :

  باید برای ازانسهاسهمیه در نظر نظر بگیرند تا این موارد بوجود نیاید

  اسدیان می گوید :

  اگر همه شرکتها چهار چوب قانونی را رعایت کنند به مشکل بر نمخورند

  shadanpoor می گوید :

  کار خوبی کردن.نظارت همه چیو درست می کنه