ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۹:۲۸
ناحیه منو


تفاهم نفتی ایران و کره جنوبی

معاون شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه هم اکنون فضا برای بازگشت شرکت های بزرگ و قدرت های پتروشیمی جهان مهیا شده است، تصریح کرد: می توان گفت که به زودی بزرگان صنعت پتروشیمی ...

معاون شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه هم اکنون فضا برای بازگشت شرکت های بزرگ و قدرت های پتروشیمی جهان مهیا شده است، تصریح کرد: می توان گفت که به زودی بزرگان صنعت پتروشیمی دوباره به ایران باز می گردند.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: در طول چند ماه گذشته تاکنون مدیران شرکت های معتبر اروپائی و آسیایی بارها اعلام آمادگی خود را به طور رسمی به شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای حضور دوباره در کشور اعلام کرده اند.

این مقام مسئول یادآور شد: شرکت های باسف و لینده آلمان، اکسنس فرانسه، هیوندای کره جنوبی، شل انگلیس و چندین شرکت صاحب نام دیگر آماده مشارکت برای تحقق جهش دوم در صنعت پتروشیمی ایران هستند.

وی با بیان اینکه ایران از سرمایه گذاری های جدید در صنایع پتروشیمی و پلیمری استقبال می کند، تبیین کرد: با این سرمایه گذاری ها باید صنعت پتروشیمی بتواند به جایگاه واقعی خود با اقتدار برگردد و بتواند در مسیر توسعه اقتصادی کشور نقش آفرین باشد.

پیوندی با تاکید بر اینکه باید تا افق ۱۴۰۴ بتوانیم بیشترطرح های توسعه ای را به مرحله تولید برسانیم بیان کرد: تلفیق سرمایه گذاری خارجی با طرح های نیمه تمام از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید از تمام ابعاد آمادگی های لازم برخوردار باشیم.

وی با اشاره به ذخایر عظیم گاز طبیعی در ایران، تصریح کرد: نزدیکی و در دسترس بودن خوراک واحدهای پتروشیمی یکی از مزیت های این صنعت در ایران به شمار می آید.

پیوندی با اشاره به آثار تحریم ها بر صنعت پتروشیمی در سال های گذشته گفت: با وجود تحریم ها فعالیت در این صنعت متوقف نشده و ما توانسته ایم با استفاده از توان متخصصان داخلی در این صنعت پیشرفت کنیم.معاون شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه فرصت های سرمایه گذاری زیادی در صنعت پتروشیمی ایران وجود دارد اما باید در نظر داشت که سرمایه گذاران خارجی ضمانت شرکت ملی صنایع پتروشیمی را می خواهند، خاطرنشان کرد: آنها حمایت دولت را ضامن حضور خود می دانند و در این مسیر باید شرکت صنایع پتروشیمی دارای اختیار خواهد بود.

برچسب ها

نظرات شما