ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۱:۱۰
ناحیه منو


توزیع مرحله دوم بسته امنیت غذایی

به گزارش حساب من ، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توزیع مرحله دوم بسته امنیت غذایی  گفت :قصد داریم در روزهای آینده۵۰ درصد تسهیلات را به سمت تولید سوق دهیم.ربیعی از توزیع بسته ...

به گزارش حساب من ، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توزیع مرحله دوم بسته امنیت غذایی  گفت :قصد داریم در روزهای آینده۵۰ درصد تسهیلات را به سمت تولید سوق دهیم.ربیعی از توزیع بسته امنیت غذایی بین گروه آسیب‌پذیر جامعه در روزهای آینده خبر داد و گفت: بخشی از سیاست‌های رفاهی دولت تدبیر مبارزه با فقر بود که این مهم را از طریق توزیع بسته امنیت غذایی دنبال کردیم.وی در ادامه تأکید کرد: رفاه اجتماعی در کنار زندگی کرامت‌مندانه با ایجاد اشتغال دنبال می‌شود رئیس جمهور بارها در شوراهای مختلف دولت موضوع رفاه و اشتغال را در کنار هم دو موضوع مهم دولت نام برد.

علی ربیعی بعدازظهر امروز با حضور درمرکز آموزش اشتغال صنعت پوشاک اشتهارد درباره طرح ملی اشتغال‌زایی آموزش‌های محصول محور در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای اشتهارد گفت: سازمان فنی و حرفه‌ای در راستای تحقق سیاست‌های کلی اشتغال و اقتصاد مقاومتی و همچنین اجرای سیاست‌ها و راهبردهای بسته سیاستی، اجرایی توسعه اشتغال پایدار در دولت تدبیر در مسیر پیوند زنجیره آموزش و اشتغال طرح بزرگ اشتغالزایی آموزش های محصول محور را پیگیر خواهد بود.

وی ادامه داد: طرح بزرگ اشتغالزایی آموزش‌های محصول محور به صورت تعاونی و پشتیبانی با مشارکت موثر کارآفرینان به صورت تخصصی و بین رشته‌ای آموزش تا فروش محصول که همان طرح خانه تا کارخانه است را انجام خواهد داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد اشتغال را مهمترین دغدغه دولت خواند و افزود: اگر در سیاست‌های دولت به بحث رفاه توجه کردیم باید درنظر داشته باشیم که رفاه پایدار از مسیر توسعه و اشتغال حاصل  خواهد شد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شادابی و نشاط ایران در گرو موفقیت در فضای اشتغال است اظهار کرد: اکنون تمام سیاست‌ها در بحث اشتغال به سمت تقاضای نیروی کار بوده است اما آنچه مهم است این است که امروز توجه تنها نباید به سمت تقاضای نیروی کار باشد بلکه باید عرضه کار مورد بررسی قرار گیرد که دولت تدبیر این دو مورد را در کنار هم در دستور کار دارد.

ربیعی گفت: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بسته سیاستی اجرایی توسعه اشتغال پایدار به دنبال افزایش فرصت‌های شغلی هستیم.

وی از اختصاص ۷ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در ۵ ماهه اول سال ۹۳ خبر داد و گفت: همچنین به منظور حمایت از تولید چند روز گذشته در دولت مصوب شد ۳۰۰ میلیارد تومان از وجوه اداره شده به منظور یارانه تولید تخصیص داده شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید براینکه از دیگر برنامه‌های دولت در بسته سیاستی اشتغال جلوگیری از تعطیلی بنگاه‌های نیمه فعال است گفت: یکی از مباحث مهمی که امسال در دستور کار داریم جهت‌گیری ۵۰ درصدی تسهیلات به سمت تولید است تا بتوانیم از این طریق به رشد مطلوب اقتصادی و در نهایت بهبود وضعیت بیکاری دست یابیم.

ربیعی ادامه داد: تورم بیکاری نیروی تحصیل کرده یکی از مسائل مهمی است که با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای در دستور کار داریم. مهارت‌آموزی می‌تواند استراتژی خوبی برای آماده کردن نیروی تحصیلکرده بیکار به بازار کار باشد.

وی بیان کرد: برنامه‌های آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای برای توانمندسازی نیروی تحصیل کرده از موارد مهمی است که دنبال می‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سیاست‌های اشتغال دولت در دو سطح کلان و خرد بررسی می‌شود گفت: راه‌اندازی عمومی تولید که منجر به رشد ۷ درصدی در اقتصاد می‌شود از سیاست‌های اشتغالی در سطح کلان است و در سطح خرد ایجاد سالیانه ۵۰۰ هزار شغل در شورای عالی اشتغال تصویب شده است که برای تحقق این موضوع قصد داریم کاریابی‌ها را فعال و نیروی کار پس از شناسایی تفکیک و توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش مهارت دیده و سپس برای دریافت تسهیلات به صندوق مهر امام رضا(ع) معرفی می‌کنیم.

ربیعی افزود: بحث فرهنگ نیروی کار مسئله مهمی است که باید به صورت جدی دنبال شود قصد داریم سیاست اشتغالی از خانه تا کارخانه را به صورت تعاونی، پشتیبانی با مشارکت موثر کارآفرینان به صورت تخصصی و بین رشته‌ای آموزش تا فروش محصول دنبال کنیم.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ثبت ۸۰۰ هزار بیمه شده جدید در آمار تأمین اجتماعی نشان دهنده علائم خروج از رکود است که از این میزان ۳۰۰ هزار نفر برای اولین شامل  بیمه میشوند.ربیعی خبر داد: از هفته دولت تا کنون ۱۰ هزار نفر یارانه خود را برای حمایت از سازمان بهزیستی اهدا کرده‌اند که این مسئله حکایت از تلاش مردم برای رسیدن به رفاه عمومی را دارا می باشد.وی از راه اندازی صندوق اشتغال در سراسر استان‌ها خبرداد و گفت: تقویت سازمان‌های کارآفرینی و ایجاد صندوق اشتغال از برنامه‌های مهم این وزارتخانه است تا بتوانیم ایجاد اشتغال پایدار را با اجرای عدالت آموزشی به ویژه اموزش‌های فنی و حرفه‌ای، جلب مشارکت کارآفرینان به منظور حفظ و ایجاد اشتغال پیگیری می کنیم.

برچسب ها

نظرات شما