ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۵۳
ناحیه منو


توصییه هایی برای بهبود مدیریت خانم ها

با توجه به حضور گسترده خانم ها در عرصه های اقتصادی و اجتماعی در این فرصت قصد داریم به شرح توصییه هایی برای بهبود مدیریت خانم ها بپردازیم. *موقعیت‌های مدیریتی ممکن را دنبال کنید در هر شرکت ...

با توجه به حضور گسترده خانم ها در عرصه های اقتصادی و اجتماعی در این فرصت قصد داریم به شرح توصییه هایی برای بهبود مدیریت خانم ها بپردازیم.

*موقعیت‌های مدیریتی ممکن را دنبال کنید
در هر شرکت یا سازمانی، موقعیت‌های مشخص و محدودی برای مدیر شدن وجود دارد، ولی موقعیت‌های فراوانی هستند که خودتان می‌توانید آنها را خلق کنید. نیازهای مختلفی در هر سازمان وجود دارد که هنوز دستوری برای آن وجود ندارد. نیاز‌ها را بشناسید، برای آنها راه حل ارائه دهید و خودتان هم آن را مدیریت کنید.
به عنوان مثال، یکی از دغدغه‌های شرکت‌های تولیدی و خدماتی، بازاریابی و برقرار کردن ارتباط با مشتری است. اگر بتوانید یک الگوی کارآمد برای دسترسی و جلب توده‌ای از مشتریان ارائه دهید، شما بهترین گزینه برای مدیریت اجرای آن الگو یا ایده خواهید بود. در بسیاری از موارد، می‌توان به جای منتظر نشستن برای یک سمت، آن را خلق کرد.

*به ترس خود غلبه کنید
قبل از هر چیز باید با ترس خود کنار بیایید. همیشه به خودتان یادآوری کنید که قبول این چالش که به سمت ترس‌تان خیز بردارید، شاید ترسناک باشد؛ ولی می‌تواند بهترین موقعیت‌ها را برای پیشرفت شما فراهم کند.شخصی را تصور کنید که سال‌ها در شهری که در آن متولد شده زندگی و کار می‌کند. بعد از چندین سال یک موقعیت شغلی بهتر ولی در یک شهر بزرگ و غریب برای او ایجاد می‌شود. انتخاب بین درجا زدن و حرکت به سمت پیشرفتی است که نیاز به تحرک و مقابله با ترس و زحمت دارد. به علت اینکه اغلب زنان استاندارد‌های بالایی را برای خود در نظر می‌گیرند تا اطمینان حاصل کنند، احتیاط بیشتری به خرج می‌دهند؛ ولی نگذارید ترس مانع پیشرفت شما شود. برای موفق شدن باید دل به دریا بزنید!

*اگر می‌خواهید خجالتی باشید، اصلا کار نکنید
وقتی در موقعیتی هستید که می‌خواهید تخصص‌تان را گسترش دهید یا حتی مجبور به جبران اشتباهتان هستید، از اینکه برای رفع نیازهایتان درخواستی کنید، نترسید. این تجربه بسیار با ارزش است. خیلی‌ها بر این باورند که اگر سرشان را پایین بیندازند و یک روند کار کنند، رئیس‌شان دست آنها را می‌گیرد و به آنها پاداش می‌دهد. متاسفانه همیشه این‌طور نیست. تحقیقات نشان می‌دهد که اغلب زنان، بر سر حقوق اولیه خود، آنقدر که باید اصرار ندارند، ولی باید در نظر داشته باشید که دستمزد شما حق شماست. تجربه، دانش و در مجموع ارزش شما باید حفظ شود و ابراز این ادعا نه تنها مشکلی ندارد، بلکه بسیار مهم
هم هست.
*از قبول مسوولیت واهمه نداشته باشید
گرایش اغلب زنان احتیاط بیشتر است. آنها عموما معتقدند که برای قبول یک مسوولیت باید کاملا برای انجام آن آماده باشند. این خصلت باعث می‌شود که کمتر دستشان را برای داوطلب شدن بالا ببرند؛ ولی یکی از راه‌های پیشرفت، قدم گذاشتن در پروژه‌های ناشناخته و به دست آوردن مهارت‌های جدید است. برای یاد گرفتن باید جرات روبه‌رو شدن با نادانسته‌های خودتان را داشته باشید.

*ریسک‌پذیر باشید و به سراغ کارهای سخت بروید
وظایف سخت و ماموریت‌های ریسک‌دار، به شما کمک می‌کند خودتان را بیشتر بشناسید و باور کنید. با قبول یک کار سخت شما به خودتان نشان می‌دهید که شجاع هستید و توانایی و دانش انجام یک کار را در خودتان اثبات می‌کنید. اگر با یک نگرش بهتر به این مورد نگاه کنید، به راحتی می‌فهمید که ارزشش را دارد.
شاید با شکست در کاری که مقداری از حد و اندازه‌های شما بزرگ‌تر است، کمی بیشتر از آنچه را که از انجام آن عایدتان می‌شود، از دست بدهید؛ ولی در مقابل سرمایه‌هایی به دست می‌آورید که در طولانی‌مدت می‌تواند لذت موفقیت و پیشرفت را برای شما به ارمغان آورد.

*نگرش مربوط به خودتان را داشته باشید
طبق تحقیقاتی که در زمینه نوآوری در مدیریت توسط INSEAD صورت‌گرفته، زنان در تمام موضوعات در رتبه‌های بالا قرار می‌گیرند به استثنای یک موضوع: «یک نوع نگرش خاص داشتن و با آن عمل کردن». این ویژگی برای یک مدیر بسیار پر اهمیت است. دلیل اصلی اینکه کارمندان شما حاضرند در اختیار شما کار کنند این است که در وجود شما یک نگرش و ایده خاص ببینند. ایده‌ای که از افکار آنها بزرگ‌تر و در نتیجه قابل اعتمادتر باشد.
*اگر فشار کاری زیاد کیفیت کارتان را پایین آورده است، حجم کارتان را کاهش دهید
فشار کاری زیاد، باعث بر هم خوردن تمرکز می‌شود. خیلی اوقات بهتر است با کم کردن حجم کاریتان، تمرکز و کیفیت کارتان را افزایش دهید. برای آنکه ارزشتان را نشان دهید تا بتوانید در موقعیت‌های خوب یکی از گزینه‌ها باشید، باید مستقل از حجم کاریتان، کیفیت و نتیجه خوبی از خودتان ارائه کنید.
فشار کاری بیش از اندازه، شما را در انبوه کارهایتان گم می‌کند. هر چقدر هم که کارتان زیاد باشد باید مقداری از وقتتان را صرف برنامه‌ریزی و نظم و ترتیب دادن به آنها کنید. حواستان باشد که کار زیاد منجر به آن نشود که زحمت‌هایتان در کنج تنهایی شما مخفی بماند.

برچسب ها

نظرات شما

  لیلا عزتی می گوید :

  چشم!!

  تیموری می گوید :

  در هر دستگاهی که خانمها کارمیکنند موفقیت در ان انجابیشتر است

  z. miladi می گوید :

  bar tarse khod ghalabe konid,in avalie vaghean

  simin moradi می گوید :

  به به کم کم به مباحث بین رشته ای هم دارید وارد می شوید