ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۵۱
ناحیه منو


توضیح بانک تجارت پیرامون تخلف مالی بزرگ

بانک تجارت با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص بروز تخلف مالی اخیر در این بانک اعلام کرد: هیجگونه آسیبی به منافع سپرده گذاران و سهامداران بانک وارد نشده است.در اطلاعیه روابط عمومی بانک تجارت آمده است: ...

بانک تجارت با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص بروز تخلف مالی اخیر در این بانک اعلام کرد: هیجگونه آسیبی به منافع سپرده گذاران و سهامداران بانک وارد نشده است.در اطلاعیه روابط عمومی بانک تجارت آمده است: با توجه به طرح برخی مطالب طی روزهای اخیر در رسانه‌های گروهی کشور در ارتباط با بروز تخلف مالی در بانک تجارت، به استحضار هم میهنان عزیز می‌رساند این تخلف در اوایل سال گذشته توسط ارکان نظارتی این بانک کشف و اقدامات لازم به‌منظور بازگشت منابع بانک با همکاری و هماهنگی مراجع ذیصلاح صورت گرفت، ضمن آنکه کلیه عوامل ذیربط نیز از یکسال پیش بازداشت شده‌اند و پرونده آنان هم‌اینک در دستگاه قضایی کشور مسیر قانونی خود را طی می‌کند.

 

در ادامه اطلاعیه مذکور آمده است: با توجه به اقدامات صورت گرفته تاکنون هیچگونه خسارتی به منافع سهامداران و سپرده‌گذاران بانک وارد نشده و این بانک به عنوان امین ملت شریف ایران سود متعلق به این وجوه را اخذ نموده و این مبالغ در حساب‌های بانک منظور شده است. امید است با همکاری صمیمانه مراجع ذیصلاح و تعیین تکلیف پرونده‌های جاری در مراجع قضایی، منافع ذینفعان بانک همچون گذشته از هرگونه آسیبی مصون بماند.

 

گفتنی است : یدالله موحد- رئیس کل دادگستری کرمان روز جاری در جریان برپایی یک نشست مطبوعاتی از کشف دو فساد بزرگ مالی با حجم ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در یکی از شعب بانک تجارت کرمان در دی ماه گذشته خبر داد و با توضیح این نکته که موضوع به دنبال دریافت یک گزارش پی گیری و کشف گردید ، توضیح داد: بر اساس گزارش مزبور متخلفین در طول ۵ سال اقدام  صدور بدون پشتوانه تعدادی ضمانتنامه‌های خارج از ضوابط بانکی در شعبه تختی بانک تجارت کرمان کرده بودند.

 

به گفته وی ۱۲ متهم در این رابطه شناسایی و هشت نفر با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند از این تعداد چهار نفر با قرارهای تامین آزاد هستند.وی مبلغ کل ضمانتنامه‌ها را ۵۷۱ میلیارد تومان اعلام  کرد و افزود:  غالب این ضمانتنامه‌ها به بانک برگشت داده شده و تنها چهار فقره از آنها هنوز به بانک مسترد نشده است.

 

رئیس دادگستری کرمان همچنین گفته است که در اثنای رسیدگی به موضوع ضمانتنامه‌ها ،‌مسئولین متوجه صدور ۶۷۰ فقره چک‌ بین بانکی بدون پشتوانه شده اند و طبق درخواست صندوق‌های قرض‌الحسنه و بانک‌های متقاضی به صورت مساعدت به مدت چند روز به حساب آنها واریز و سپس توسط آنها برگشت داده می‌شد.

 

رئیس کل دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: این چک‌ها به مبلغ ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان طی مدت پنج سال صادر و خسارت‌های ناشی از آن به بانک ۲۳۰ میلیارد تومان برآورد شده و علاوه بر پرداخت اصل پول هزینه‌های خسارت نیز طی توافقنامه‌هایی پرداخت شده و آخرین قسط خسارت‌ها پایان دی‌ماه امسال است.

برچسب ها

نظرات شما

    محتشمی می گوید :

    دقت در هر کاری برای شخص لازم است