ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۴:۱۰
ناحیه منو


جدیدترین روش های کلاهبرداری و اخاذی

جدیدترین روش های کلاهبرداری و اخاذی۱- طرح پونزی در طرح های پونزی بیش از هر نوع دیگری از طرح های کلاهبرداری، پول به سرقت رفته است. علتش این است که از دارایی سرمایه گذاران اولیه برای ...

جدیدترین روش های کلاهبرداری و اخاذی

۱- طرح پونزی
در طرح های پونزی بیش از هر نوع دیگری از طرح های کلاهبرداری، پول به سرقت رفته است. علتش این است که از دارایی سرمایه گذاران اولیه برای پرداخت سود به سرمایه گذاران جدید استفاده می شود و به همین ترتیب جریان ادامه پیدا می کند و سرمایه گذار فکر می کند به یک سرمایه گذاری موفق دست پیدا کرده است و از این رو دوستان و اقوام خود را نیز به این سرمایه گذاری دعوت می کند. این پدیده باعث می شود که بسیاری از افراد تمامی دارایی و سرمایه خود را به دست کلاهبرداران بسپارند و آن ها از بخشی از این پول برای پرداخت سود سرمایه گذاران قبلی استفاده کنند. ترفند پونزی می تواند تا زمانی که درخواست های زیادی برای بازپس گیری سرمایه ها وجود نداشته باشد تداوم پیدا کند. دسیسه های هرمی نیز از طرح پونزی برای جذب سرمایه و کلاهبرداری بسیار استفاده می کنند. 
۲- سرمایه گذاری در معاملات ارز

کلاهبرداری ارز، کلاهبرداری مورد علاقه مجرمان است. از آن جایی که این معاملات پیچیده و دشوار هستند به همین دلیل دارای پتانسیل بالایی برای کلاهبرداری و راه فرار برای مجرمان است. کلاهبرداران با ترفندهایی همچون: بازده بالا، ضریب اهرمی، زود بازده بودن و ….. افراد را ترغیب به سرمایه گذاری می کنند.
۳- سرمایه گذاری بر روی فلزات گران بها
سرمایه گذاری در فلزات گران بها از جمله طلا همچون معاملات ارز پیچیده به نظر می رسدو به عوامل مختلفی بستگی دارد به همین دلیل دارای پتانسیل بالایی برای کلاهبرداری است. در این طرح کلاهبرداری نیز مانند دیگر طرح ها، فکر می کنید که شمش های فلزات گران بها خریداری شده است در صورتی که هیچ چیزی وجود خارجی ندارد. یکی از دلایل این است که کلاهبرداران می دانند که سرمایه گذار هیچ وقت از آن ها تقاضا نمی کند که به دفترشان مراجعه کرده و طلاهای خریداری شده را مشاهده نماید. درصورتی که در بعضی مواقع اعداد و ارقام ادعایی کلاهبرداران نیاز به چندین معدن طلا دارد.
۴- طرح بیمه عمر جعلی
بیمه عمر و طرح های پرداخت حقوق بازنشستگی از طرح هایی هستند که کلاهبرداران این طرح های خوب را مورد سو استفاده قرار داده و با ایجاد طرح های بیمه عمر جعلی و یا پرداخت حقوق بازنشستگی افراد را فریب می دهند و آن ها را دعوت به سرمایه گذاری در یک طرح دروغین و بدون پشتوانه می کنند. (لازم بذکر است که این طرح ها در صورت تحقیق و تایید صحت آن ها از سوی مراجع ذی صلاح قانونی هستند.)
۵- سرمایه گذاری در امور غیرقانونی
در این شیوه، مجرمان تمامی مجوزها، اسناد، مدارک و …. را به شما ارائه نمی کنند و تنها با با نشان دادن چند برگه و سند جعلی، این گونه وانمود می کنند که کارشان قانونی و رسمی است. ایجاد اسناد و اوراق جعلی برای مجرمان و ارائه آن به سرمایه گذاران کار زیاد مشکلی نیست.
۶- سوء استفاده از شخصیت های مشهور و با نفوذ

در این شیوه از نام افراد مشهور و با نفوذ و صاحب قدرت و حتی دستگاه های دولتی و نظامی برای معرفی پروژه های سرمایه گذاری به مردم سوء استفاده می شود و این گونه القا می کنند که این فرصت سرمایه گذاری با این بازده بالا فقط در اختیار این افراد خاص قرار دارد و فرصت استثنایی برای سرمایه گذاری شما به وجود آمده است.
۷- سمینارهای سرمایه گذاری

سمینارها و همایش های سرمایه گذاری اغلب در حد شعار و حرف هستند و هیچ نتیجه و اثر مثبتی را برای شرکت کنندگان در برندارند و تنها منفعت آن برای برگزار کنندگان است. اکثر سمینارها “سریع ثروت مند شدن” را ترویج می کنند، موضوعی که در واقعیت و در دنیای کار به ندرت اتفاق می افتد. برای پولدار شدن نیاز به ایده عالی، استراتژی درست، سرمایه در گردش کافی و اجرای منظم و دقیق استراتژی خود دارید. منطق و عقل سلیم می گوید که اگر ایده ای که ارائه می کنند درست و قابل اجرا و درآمدزا بود آن را با دیگران به اشتراک نمی گذاشتند.

برچسب ها

نظرات شما

    taktazan می گوید :

    شهرام جزایری: پدیده به سرمایه گذارنیاز ندارد .
    شهرام جزایری تنهافردمؤثری که بادرخواست سهامداران خردمردمی به پدیده مشورت های اجرایی می دهد در گفتگو باجمعی ازخبرنگاران اقتصادی گفت :پدیده نیازی به سرمایه گذار ندارد که هیچ ، خودش انقدر منابع خواهد داشت که در سایر پروژه های سودآورکشور وطرح های ملی ازجمله فولاد آلومنیوم و… می تواند سرمایه گذاری کند. وی درادامه افزود:مدیران منتخب دولت درپدیده درصداوسیما به صراحت اعلام کردند در پدیده فساداقتصادی نشده و پدیده پروژه بسیار خوبی است. جزایری اظهاررداشت: ازهیئت مدیره و مدیرعامل محترم پدیده خواهش می کنم .
    http://taktazancaspian.blogfa.com/post/291