ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۰:۵۷
ناحیه منو


جدیدترین قیمت اوراق تسهیلات مسکن

جدیدترین قیمت اوراق تسهیلات مسکن قیمت اوراق تسهیلات مسکن که در ابتدای سال تاکنون با تغییرات چندانی مواجه نشده و در محدوده ۷۰ تا ۸۰ هزار تومانی در حال حرکت است، در هفته جاری نسبت به ...

جدیدترین قیمت اوراق تسهیلات مسکن

قیمت اوراق تسهیلات مسکن که در ابتدای سال تاکنون با تغییرات چندانی مواجه نشده و در محدوده ۷۰ تا ۸۰ هزار تومانی در حال حرکت است، در هفته جاری نسبت به ابتدای هفته رشد نسبی را تجربه کرد و بعد از توافق هسته ای در محدوده ۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان قرار گرفت.

بر این اساس تسه (اوراق) اردیبهشت ۱۳۹۴ از ۷۴ هزار و ۱۰۰ تومان به ۷۴ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. تسه اسفند ماه نیز از ۷۳ هزار و ۷۰۰ تومان در ابتدای هفته به نیمه ۷۴ هزار تومان رسید و تسه بهمن از محدوده ۷۳ هزار و ۸۰۰ تومان به نیمه ۷۴ هزار تومان افزایش پیدا کرد. همچنین تسه دی، آبان و مهر نیز ماه از محدوده ۷۳ هزار و ۷۰۰ تومان به نیمه ۷۴ هزار تومان رسید و به محدوده سایر تسه‌ها نزدیک شد. تسه تیر، مرداد و شهریور نیز همانند سایر تسه ها از محدوده ۷۳ هزار تومان به نیمه ۷۴ هزار تومان رسید.

عملکرد اوراق تسهیلات مسکن نشان می‌دهد که در حال حاضر میل به فروش این اوراق در برخی تسه ها به خصوص تسه بهمن، اسفند و دی افزایش پیدا کرده و علی رغم میل به خرید این اوراق، میل فروش نیز بر خلاف گذشته تقویت شده است. این در حالیست که طی هشت ماه گذشته بیش از ۴۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مسکن در فرابورس عرضه شده که از این مقدار تنها ۳۲۰۰ میلیارد تومان مورد استفاده قرار گرفته است.

اوراق تسهیلات مسکن اوراقی است که متقاضیان استفاده از انواع تسهیلات مسکن باید در ازای هر ۵۰۰ هزار تومان، یک برگه حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری کرده و به بانک مسکن ارائه کنند. یعنی برای دریافت وام ۴۵ میلیونی مسکن باید ۹۰ ورقه حق تقدم تسهیلات (با احتساب قیمت ۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان برای هر ورقه) به مبلغ شش میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مبادله می شود.

برچسب ها

نظرات شما

    محسن می گوید :

    با توجه به رکود مسکن در سال ۹۴ زیاد نباید به مسکن واوراق ان خوشبین بود وسرمایه گذاری روی مسکن را باید در اولویتهای سوم ویا جهارم قرار داد