ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ ، ساعت : ۰۹:۱۳
ناحیه منو


جدیدترین گزارش اداره انرژی آمریکا از نفت ایران

جدیدترین گزارش اداره انرژی آمریکا از نفت ایران حاکی از آن است که ، ایران در ماه‌های جولای و آگوست همچنان تولید نفت 2.8 میلیون بشکه‌ای و جایگاه سوم خود در اوپک را حفظ کرده ...

جدیدترین گزارش اداره انرژی آمریکا از نفت ایران حاکی از آن است که ، ایران در ماه‌های جولای و آگوست همچنان تولید نفت ۲.۸ میلیون بشکه‌ای و جایگاه سوم خود در اوپک را حفظ کرده است و این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ هزار بشکه بیشتر است. بر اساس قانون تحریم نفت ایران که در کنگره آمریکا به تصویب رسیده است اداره اطلاعات انرژی آمریکا موظف است هر دو ماه یک بار گزارشی در مورد وضعیت بازار جهانی نفت و تأثیر تحریم ایران بر این بازار منتشر کند. این گزارش با عنوان «دسترسی پذیری و قیمت نفت و فرآورده‌های نفتی تولیدشده در کشورها به‌جز ایران» منتشر می‌شود.

 اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود در مورد اثرات تحریم ایران بر بازار جهانی نفت، میزان تولید نفت ایران در ماه های جولای و آگوست را همانند دو ماهه می و ژوئن بدون تغییر برآورد کرد.بر اساس این گزارش، ایران در ماه های جولای و آگوست امسال، ۲.۸ میلیون بشکه نفت خام (به استثنای میعانات گازی) تولید کرده است که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۳ با افزایش ۱۰۰ هزار بشکه ای مواجه بوده است. این ارقام مشابه ماه های می و ژوئن است و نشان از ثبات تولید نفت ایران دارد.

این سازمان آمریکایی در گزارش‌های پیشین خود نیز از تولید ۲.۸ میلیون بشکه نفت طی ماه های ژانویه تا آوریل ۲۰۱۴ خبر داده بود که به این ترتیب از ابتدای سال جاری میلادی تولید نفت ایران در سطح ۲.۸ میلیون بشکه در روز ثابت مانده است.همچنین ایران در این ۸ ماه جایگاه سومی خود در اوپک را به لحاظ تولید نفت حفظ کرده است.

عربستان به طور متوسط در ماه‌های جولای و آگوست روزانه ۹.۹ میلیون بشکه نفت خام تولید کرده و میزان تولید نفت عراق نیز به طور متوسط روزانه ۳.۱ میلیون بشکه بوده است. به این ترتیب عربستان و عراق، دو کشور نخست تولیدکننده در اوپک به شمار می روند.

متوسط تولید نفت کشورهای عضو اوپک در این دو ماه نیز روی هم رفته ۲۹.۸ میلیون بشکه در روز برآورد شده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا، کل تولید سوخت مایع ایران شامل نفت خام و میعانات گازی را در دو ماهه جولای و آگوست ۲۰۱۴ بالغ بر ۳.۳ میلیون بشکه در روز اعلام کرده و از افزایش ۱۰۰ هزار بشکه ای این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داده است. تولید سوخت مایع ایران در ماه های جولای و آگوست ۲۰۱۳ بالغ بر ۳.۲ میلیون بشکه در روز اعلام شده بود.

برچسب ها

نظرات شما