ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۶ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۳:۰۹
ناحیه منو


حجم بالای صادرات همدان به روسیه !

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به اینکه در یک سال گذشته ارتباط بین ایران و روسیه توسعه مناسب صادراتی داشته است، اظهار داشت: این ارتباط به استان‎های این دو کشور نیز ...

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به اینکه در یک سال گذشته ارتباط بین ایران و روسیه توسعه مناسب صادراتی داشته است، اظهار داشت: این ارتباط به استان‎های این دو کشور نیز رسیده و همدان ‌با سووردلفسک روسیه ارتباط مناسبی را در زمینه تجارت فراهم کرده است.وی با بیان اینکه چندین سفر توسط مقامات، تجار و بازرگانان روسی به استان همدان انجام شده است، افزود: همچنین هیئتی از استان همدان به سرپرستی استاندار همدان به استان سووردلفسک روسیه سفر کرده و با ظرفیت‎های این شهر آشنا شد.

متین با بیان اینکه استان همدان تونایی حضور مستمر در بازار مواد غذایی روسیه را دارد، عنوان کرد: برای یکی از صنایع غذایی استان همدان تنها یک میلیون دلار سهمیه صادرات در نظر گرفته شده بود که به ۵ میلیون دلار افزایش یافته و در نهایت نیز ۱۵ میلیون دلار مواد غذایی از همدان به روسیه صادر شد.
وی با اشاره به اینکه کشمش یکی از محصولات صادراتی استان همدان به روسیه بوده است، تصریح کرد: هنوز در صادرات کشمش به روسیه با مشکل روبه‎رو هستیم و عمده این مشکلات به بحث حمل و نقل می‎شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با تصریح بر اینکه هزینه‎های حمل و نقل بر صادرات کشمش تاثیر منفی داشته است، بیان کرد: همین امر سبب شده ‌صادرات کشمش از استان همدان به روسیه توجیه اقتصاد موردنظر را نداشته و حاشیه سود مطمئن حاصل نشود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه در گذشته سهمی در صادرات به روسیه نداشتیم، عنوان کرد: در بهترین‌ سال‌ها نزدیک به ۱۷ میلیون دلار صادرات به روسیه انجام شده بود ولی در حال حاضر تنها در حوزه مواد غذایی شاهد صادرات ۱۵ میلیون دلاری هستیم.
متین بیان کرد: همچنین ارتباط استان همدان با استان سووردلفسک روسیه در زمینه ریلی در حال توسعه بوده و قرار است دو دستگاه ریل‎گذار از این کشور توسط کارخانه بتن بریس همدان خریداری شود که موافقت‌نامه آن تبادل شده است.

برچسب ها

نظرات شما

    ناصری می گوید :

    مراودات بین کشورها بسیار خوب و مفید است