ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۴:۰۱
ناحیه منو


حداقل حقوق وزارت کار در سال ۹۵

حداقل حقوق وزارت کار در سال ۹۵ در سال ۹۵ دستمزد کارگران ۸۱۲هزار و ۱۶۴ تومان برای تمام سطوح شد که افزایش ۹۹هزار و ۷۳۹ تومانی نسبت به مزد سال ۹۴ را ثبت کرد.جلسه شورای عالی ...

حداقل حقوق وزارت کار در سال ۹۵
در سال ۹۵ دستمزد کارگران ۸۱۲هزار و ۱۶۴ تومان برای تمام سطوح شد که افزایش ۹۹هزار و ۷۳۹ تومانی نسبت به مزد سال ۹۴ را ثبت کرد.جلسه شورای عالی کار در حالی شب گذشته با حضور نمایندگان کارکنان، کارفرمایان و دولت تشکیل جلسه داد که دستمزد بیش از ۱۱ میلیون کارگر را ساعت ۲.۵ بامداد تعیین کرد.

دستمزد سال آینده کارگران ۱۴ درصد برای تمام سطوح افزایش یافت و سایر مولفه های حقوقی افزایش یا کاهشی نسبت به سال قبل نداشت هاست.

بر این اساس بن خواروبار ثابت همان ۱۱۰هزار تومان سال گذشته و حق سنوات نیز همان رقم سال ۹۴ است. حق مسکن نیز نسبت به سال قبل تغییری نداشته است اما در سال قبل حق مسکن به ۴۰ هزار تومان افزایش یافته بود که کارفرمایان این مصوبه را اجرایی نکردند و تنها ۲۰ هزار تومان بابت حق مسکن به کارگران پرداخت کردند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار به تسنیم گفت کارفرمایان وعده داده اند امسال این مصوبه را اجرایی کنند که بر این اساس بابت حق مسکن ۴۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد.

با این اوصاف با افزایش ۱۴درصدی دستمزد کارگران امسال از ۷۱۲هزار و ۴۲۵ تومان به ۸۱۲هزار و ۱۶۴ تومان برای سال ۹۵ رسید.

بر اساس این گزارش حق پایه سنوات روزانه ۱ هزار تومان، حق اولاد/ فرزند ۸۱.۲۱۶ هزار تومان شده است که این دو رقم نیز نسبت به سال قبل تغییری نداشته است.بر این اساس جمع دریافتی افراد مجرد ۹۷۲.۱۶۵ هزار تومان و افراد متاهل با یک فرزند ۱۰۵۳.۳۸ هزار تومان و حداقل مزد روزانه ۲۷.۰۷۲ هزار تومان شده است.

حداقل حقوق وزارت کار در سال ۹۵

برچسب ها

نظرات شما