ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۰:۱۹
ناحیه منو


حذف کارت سوخت

حذف کارت سوخت به گزارش اخبار مالی اقتصادی حساب من کارت سوخت اهمیت بسیاری در مدیریت اقتصادی کشور داشته و توانسته بهترین اطلاعات را در اختیار نیروی انتظامی و دستگاه های امنیتی برای شناسایی پر مصرف ...

حذف کارت سوخت

به گزارش اخبار مالی اقتصادی حساب من کارت سوخت اهمیت بسیاری در مدیریت اقتصادی کشور داشته و توانسته بهترین اطلاعات را در اختیار نیروی انتظامی و دستگاه های امنیتی برای شناسایی پر مصرف ها و اصلاح الگوی مصرف داشته باشد و از طرفی توانسته سدی  بر بسیاری از منابع قاچاق سوخت در کشور باشد.
اما به راستی حذف کارت سوخت چه مضرات و تبعاتی به دنبال خواهد داشت؟ که این همه هیاهو به پا کرده است!
در راستا محمد رضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با نا مشخص بودن اقدام دولت در حذف کارت سوخت، به خبرنگار تراز می گوید: صد در صد مخالف حذف کارت سوخت است. وی بر این باور است که کارت سوخت سبب جلوگیری از قاچاق، کنترل و نظارت بر جزئیات مصرف سوخت شده است و می افزاید: مهمترین ویژگی کارت سوخت، در اختیار دادن اطلاعات برای برنامه ریزی در بخش های مختلف است.
فساد و بی نظمی از تبعات نبود کارت سوخت
پور ابراهیمی معتقد است؛ نبود کارت سوخت موجب فساد و بی نظمی در مدیریت و مصرف سوخت می شود، وی در ادامه تصریح کرد:افزایش میزان قاچاق سوخت وعدم اتکا به داده های واقعی برای برنامه ریزی بر روی حامل های انرژی در سال‌های آینده خواهد شد.

برچسب ها

نظرات شما