ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۴۶
ناحیه منو


حمایت کشاورزان توسط بانک کشاورزی

به گزارش "حساب من" دکتر محمد طالبی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل بانک کشاورزی در همایش سراسری روسای شعب شهری این بانک ، درتشریح رسالت و ماموریت اصلی اين شعب گفت : وجود شعب ...

به گزارش “حساب من” دکتر محمد طالبی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل بانک کشاورزی در همایش سراسری روسای شعب شهری این بانک ، درتشریح رسالت و ماموریت اصلی این شعب گفت : وجود شعب شهری امکان اثر بخشی بانک کشاورزی را فراهم می کند.دکتر طالبی که از طریق ویدئوکنفرانس با شرکت کنندگان همایش فوق سخن می گفت ؛ با اشاره به ساختار اقتصادی و ساختار بازار پول کشور خاطر نشان کرد: شعب اعتباری و روستائی بانک که کار تخصصی کشاورزی انجام می دهند با بازار پول فاصله دارند و از طرفی سیاستگذاری ها نیز به جهتی رفته است که بانک خود منابعش را تامین کند و در این حالت است که نقش مهم شعب شهری نمایان می‏شود.

رئیس هیأت مدیره بانک کشاورزی با  ارائه آمار و عملکرد شعب شهری گفت : حدود ۴۰ درصد از شعب بانک، ۲۷ درصد از پرسنل ، ۴۶ درصد از سپرده ها و فقط ۱۵ درصد از مانده کل مطالبات بانک کشاورزی به شعب شهری این بانک اختصاص دارد و این آمار نشان دهنده کارساز بودن شعب شهری برای بخش کشاورزی است.
مدیر عامل بانک ادامه داد : همکاران شعب شهری امکان اثر بخشی بانک کشاورزی را فراهم می کنند و منابع این شعب باعث ایجاد تولید ، ایجاد شغل ، توسعه بخش کشاورزی و رونق اقتصاد کشور می‏شود. ماموریت ما این است که دسترسی بخش کشاورزی به این منابع را فراهم کنیم و نقش همکاران شعب شهری معنی دار و رضایت بخش است.
دکتر طالبی افزود: چشم انداز بانک این است که به سمتی حرکت کنیم که منابع ما جوابگوی تمام نیازهای بخش کشاورزی باشد و در ادامه به جائی برسیم که با درصدی از منابع مان نیازهای این بخش را برطرف کرده و در سایر بخش های اقتصادی نیز تاثیرگذار باشیم.
مدیر عامل بانک در ادامه با تاکید بر لزوم شناخت روسای شعب شهری از بازار پول و دسته بندی آن به قشرهای خانوار ، بنگاه های کوچک ، بنگاه های متوسط و بنگاه های بزرگ گفت : بنگاه های متوسط و بنگاه های بزرگ گردش پول بالائی دارند ولی مصرف کننده بالای پول نیز هستند و حرکت ما باید به سمتی باشد که منابع بیشتری جمع آوری و در عین حال دسترسی به مشتریانی باشد که انگیزه تسهیلاتی کمتری دارند .
دکتر طالبی در پایان با ذکر این نکته که “تعریف هائی که در مجمع عمومی از بانک کشاورزی شد و سرافزاری های بانک نتیجه زحمات شماست” از همکاران قدردانی و ابراز امیدواری کرد با تلاش بیشتر بانک سبزکشاورزی روز به روز قدرتمندتر عمل کند.

در همین راستا در استان کرمان،در سال زراعی ۹۲-۹۳ بیش از ۱۷ هزار نفر از پسته کاران استان بیش از ۷۳ هزار هکتار از باغ های پسته خود را با پرداخت حق بیمه ای معادل ۱۵۳ میلیارد ریال تحت پوشش بیمه قرار داده اند. روابط عمومی بانک کشاورزی

برچسب ها

نظرات شما

    رضایی می گوید :

    بین بانکها عملکرد بانک کشاورزی بسیار خوب است

    سهراب می گوید :

    کاش بقیه اصناف حمایت بشن