ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۹:۲۵
ناحیه منو


خسارت ۱۵۰۰ میلیاردی پلاسکو

به گزارش اخبار مالی حساب من رئیس اتاق اصناف ایران، حادثه فرو ریختن ساختمان پلاسکو را یک زنگ خطر برای همه بخش‌های مدیریت شهری کشور دانست و برآورد خسارت این مجموعه را حدود ۱۵۰۰ میلیارد ...

به گزارش اخبار مالی حساب من رئیس اتاق اصناف ایران، حادثه فرو ریختن ساختمان پلاسکو را یک زنگ خطر برای همه بخش‌های مدیریت شهری کشور دانست و برآورد خسارت این مجموعه را حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

«علی فاضلی» در حاشیه جلسه کمیته حادثه ساختمان پلاسکو، افزود: برآورد اولیه کمیته ویژه رسیدگی به حادثه ساختمان پلاسکو از خسارات مالی حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومانی است و متاسفانه بخش قابل توجهی از اصناف این ساختمان بیمه نیستند.

فاضلی ادامه داد: متاسفانه از سرنوشت تعدادی از کسبه و شاغلان ساختمان پلاسکو اطلاعی در دست نیست و ابعاد مختلف خسارات این حادثه تلخ در کمیته ویژه‌ای در اتاق اصناف ایران در دست بررسی است.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: کمیته ویژه رسیدگی به حادثه ساختمان پلاسکو و وضعیت کسبه و اصناف این حادثه در اتاق اصناف ایران با حضور مسوولان دولتی، رئیسان اتحادیه‌های ذی‌ربط و دبیرکل و معاونان اتاق تشکیل شده است.

رئیس اتاق اصناف ایران با ابراز تاسف از وقوع حادثه ساختمان پلاسکو تهران، ضایعه درگذشت همکاران صنفی این ساختمان و آتش‌نشانان فداکار را تسلیت گفت.ساختمان پلاسکو با حدود ۵۴ سال قدمت یکی از ساختمان‌های قدیمی تجاری در تهران بود که صنف‌های پوشاک، کفش و پیراهن دوزان و صنف لوازم ورزشی بیشتر واحدهای صنفی و تولیدی در آن فعالیت داشتند.

محسن پیرهادی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: ۴۰ درصد ساختمان‌های تجاری و تولیدی خیابان جمهوری اخطار آتش‌نشانی دارند. ساختمان‌های تولیدی استانداردهای آتش‌نشانی را ندارند و باید به سمت تقویت قوانین در این حوزه برویم.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از سال ۹۲ تاکنون ۷ اخطار به مالک ساختمان پلاسکو داده شده است، افزود: از ابتدای احداث این ساختمان تا کنون اخطارهای بسیاری دریافت کرده است که در سه سال گذشته این تعداد اخطار ثبت شده است.

وی تاکید کرد: مالک این ساختمان باید از اخطارهایی که داده شده بود، تمکین می‌کرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ساختمان‌هایی که قبل از سال ۱۳۵۵ساخته‌ شده‌اند نیازی به پایان کار برای تغییر مالکیت ندارند، گفت: این موضوع یکی از مشکلات مدیریت شهری است.ساختمان تجاری پلاسکو دومین سازه بلند مرتبه تهران در محدوده خیابان جمهوری تهران ساعت ۸ صبح پنج شنبه دچار حریق شده، بطور کامل تخریب و فروریخت.همشهری آنلاین

برچسب ها

نظرات شما