ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۶:۲۵
ناحیه منو


خلاصه آخرین اخبار اقتصادی

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من پس از ثبات قیمت نفت و رشد بازارهای سهام در میان عدم اطمینان در مورد سیاست‌های پولی آمریکا،‌ در معاملات روز سه‌شنبه قیمت طلا اندکی افت کرد.هر اونس طلا ...

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من پس از ثبات قیمت نفت و رشد بازارهای سهام در میان عدم اطمینان در مورد سیاست‌های پولی آمریکا،‌ در معاملات روز سه‌شنبه قیمت طلا اندکی افت کرد.
هر اونس طلا با افتی ۰.۲ درصدی یکهزار ۲۳۲ دلار و ۴۰ سنت معامله شد. طلا در اوایل روز دوشنبه و پس از سقوط بازارهای سهام آسیا و قیمت نفت پس از شکست در حصول توافق نفتی در دوحه با رشد مواجه شده بود. در پی اعتصاب کارگران نفتی در کویت و کاهش مقدار زیادی از عرضه نفتی، در معاملات اولیه روز سه‌شنبه نیز طلا با رشد قیمت مواجه شد. اما تحلیلگران هشدار دادند که این اختلال کوتاه مدت بوده و بازارها به زودی مجددا روی عرضه مازاد جهانی ناشی از شکست مذاکرات صادرکنندگان بزرگ در خصوص محدودکردن تولید متمرکز خواهند شد.
بازار سهام جهانی روز گذشته رشد کرد و شاخص داوجونز نیز برای نخستین بار از ماه جولای به بالای ۱۸ هزار واحد رسید. ارزهای کالایی در روز سه‌شنبه با رشد مواجه شدند به طوری که دلار استرالیا به بالاترین سطح ۱۰ ماه اخیر خود رسید در حالی که ین ژاپن با رشد قیمت نفت به شدت افت کرد.
اظهارنظر هجومی مقامات فدرال‌رزرو نیز کمکی به طلا نکرده است. اریک روزنگرن روز دوشنبه اعلام کرد فدرال‌رزرو در نظر دارد تا نرخ بهره را سریع‌تر از انتظار سرمایه‌گذاران افزایش دهد این در حالی است که قبلا اعلام کرده بود که سرمایه‌گذاران نسبت به سیاست‌های پولی و اقتصادی آمریکا به شدت بدبین هستند.ویلیام دادلی رئیس فدرال رزرو نیویورک اعلام کرد تا زمانی که فدرال‌رزرو در خصوص افزایش نرخ بهره محتاط عمل کند؛ شرایط اقتصادی آمریکا بسیار مطلوب است.

در ماه دسامبر فدرال‌رزرو برای نخستین بار در نزدیک به یک دهه اخیر، نرخ بهره را افزایش داد. این در حالی است که بازارهای آتی انتظار افزایش نرخ بهره تا دسامبر ۲۰۱۶ را ندارند، نظرسنجی رویترز از تحلیلگران نشان می‌دهد که ماه ژوئن احتمالا زمان دومین افزایش نرخ بهره خواهد بود. فدرال‌رزرو پیش‌بینی کرده که تا پایان سال دست‌کم دوبار نرخ بهره افزایش می یابد.

برچسب ها

نظرات شما