ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۸:۳۵
ناحیه منو


دستمزد دولتمردان آمریکا

درآمد دولتمردان آمریکا 10- وزیر امور خارجهدستمزد پایه سالانه: 186600$حداکثر زمان کاری: عموما 8 سالشغل پیشین: سناتور نیویورکتوصیف شغل: وزیر خارجه فردی است که توسط رئیس‌جمهور به‌عنوان نماینده دیپلماتیک کشور آمریکا منصوب می‌شود. علاوه بر نظارت ...

درآمد دولتمردان آمریکا

۱۰- وزیر امور خارجه

دستمزد پایه سالانه: ۱۸۶۶۰۰$

حداکثر زمان کاری: عموما ۸ سال

شغل پیشین: سناتور نیویورک

توصیف شغل: وزیر خارجه فردی است که توسط رئیس‌جمهور به‌عنوان نماینده دیپلماتیک کشور آمریکا منصوب می‌شود. علاوه بر نظارت بر تمام عملیات وزارت امور خارجه، از جمله فعالیت‌های سفارتخانه‌های ایالات متحده و نمایندگی‌ها در سازمان ملل متحد، کلینتون مسوول اقدامات برون‌مرزی CIA، وزارت دفاع و دپارتمان امنیت داخلی است.

۹- وزارت خزانه‌داری: تیموتی گیت نر

دستمزد پایه سالانه: ۱۹۱۳۰۰$

حداکثر زمان کاری: عموما ۸ سال

شغل پیشین: رئیس فدرال رزرو بانک نیویورک

توصیف شغل: منصوب رئیس‌جمهور، وزارت خزانه‌داری در نقش مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور عمل می‌کند. بر اساس بیانیه ماموریت وزارت خزانه‌داری: «وزیر مسوول تهیه و تنظیم سیاست‌های داخلی و بین‌المللی در حوزه مالی، اقتصادی و مالیاتی و مدیریت بدهی است که بر سیاست‌های مالی اثرگذار بوده و برای اقتصاد کشور بسیار با اهمیت است».

۸- رهبر اکثریت سنا: هری رید

دستمزد پایه سالانه: ۱۹۳۴۰۰$

حداکثر زمان کاری: بدون محدودیت، معمولا بین ۴ تا ۸ سال

شغل پیشین: فرماندار نوادا

توصیف شغل: پستی تحت عنوان «رهبر اکثریت سنا» تا ابتدای قرن بیستم وجود نداشته و پس از آن ایجاد شده است. به نقل از وب‌سایت سنا «رهبر باید علاوه بر آشنایی کامل با لوایح قانونی، نسبت به مسائل ملی و بین‌المللی مطلع و توجیه شده باشد. در مجلس سنا، این فرد توسط اعضای حزب خود موظف شده است که مسائل و چالش‌های روزمره کشور را با مشورت اعضای حزب و بدنه سیاست‌گذاری حزب مطرح کرده و در مورد آن تصمیم بگیرند». علاوه بر این رید باید با تمامی کمیته‌ها در ارتباط بوده و به‌عنوان کانالی ارتباطی بین آنها و سنا عمل کند. این موقعیت می‌تواند به‌عنوان شاخصی برای اقلیت و اکثریت رهبران در سنا و کاخ سفید، به شمار می‌رود.

۷- رئیس فدرال رزرو: بنجامین برنانکی

دستمزد پایه سالانه: ۱۹۹۷۰۰$

حداکثر زمان کاری: ۱۴ تا ۲۸ سال

شغل پیشین: پروفسور اقتصاد در پرینستون

توصیف شغل: رئیس فدرال رزرو، مسوول کلیه فعالیت‌های سیستم بانکی ایالات متحده است، برنانکی مسیر سیاسست مالی ایالات متحده را طراحی و تبیین کرده و در این راه با وزارت خزانه‌داری همکاری می‌کند.

۶- رئیس دادگستری دیوان عالی: جان جی. روبرتس

دستمزد پایه سالانه: ۲۱۷۴۰۰$

حداکثر زمان کاری: بدون محدودیت

شغل پیشین: قاضی در دادگاه تجدید نظر واشنگتن دی‌سی

توصیف شغل: به‌عنوان رئیس دادگستری دیوان عالی ۹ نفره، رابرتز رئیس سیستم دادگاهی در ایالات متحده فدرال است و به‌طور موثر رهبر شاخه قضایی دولت است. رابرت همچنین مسوول تعیین دستور کار دادگاه است.

۵- رئیس ستاد مشترک ارتش: ادمیرال میچل مولان

دستمزد پایه سالانه: ۲۲۰۷۳۴.۳۶$

حداکثر زمان کاری: ۸ سال

شغل پیشین: فرمانده عملیات دریایی

توصیف شغل: در حالی که رئیس‌جمهور فرمانده کل نیروهای مسلح است، رئیس ستاد مشترک – که ترکیبی از ارتش، نیروی هوایی و نیروی دریایی- رهبر عملیاتی نظامی به شمار می‌رود. او توسط رئیس‌جمهور منصوب می‌شود.

۴- سخنگوی کاخ سفید: جان بونر

دستمزد پایه سالانه: ۲۲۳۵۰۰$

حداکثر زمان کاری: عموما ۴ تا ۸ سال

شغل پیشین: نماینده اوهایو در مجلس نمایندگان

توصیف شغل: نقش سخنگو شامل ریاست بر کاخ و تنظیم دستور کار حزب خود است. این موقعیت به‌عنوان شاخصی برای دریافتی رهبر اقلیت به شمار می‌رود.

۳- معاون رئیس‌جمهور: جوزف بایدن

دستمزد پایه سالانه: ۲۲۷۳۰۰$

حداکثر زمان کاری: ۸ سال

شغل پیشین: سناتور دلاور

توصیف شغلی: معاون رئیس‌جمهور نفر دوم کشور در امور اجرایی و کمک او در امور بوروکراتیک و دیپلماتیک به شمار می‌رود. معاون رئیس‌جمهور همچنین رسما رئیس سنا بوده و ریاست جلسات را به عهده دارد.

۲- رئیس اداره پست: پاتریک آر دوناهو

دستمزد پایه سالانه: ۲۴۵۰۰۰$

حداکثر زمان کاری: ۸ سال

شغل پیشین: مدیر تعدادی از واحدهای اجرایی اداره پست آمریکا

توصیف شغل: داناهو رئیس اداره پست آمریکا که شغلی قدیمی‌تر از قانون اساسی آمریکاست. داناهو در تنظیم نرخ خدمات پستی و بر کلیه مقررات پستی نظارت می‌کند.

۱- رئیس‌جمهور: باراک اوباما

دستمزد پایه سالانه:۴۰۰ هزار دلار

حداکثر زمان کاری:۸ سال

شغل پیشین: سناتور ایلینوی

توصیف شغل: رئیس‌جمهور رئیس امور اجرایی و فرمانده نیروهای مسلح است.

برچسب ها

نظرات شما