ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۹:۵۴
ناحیه منو


دستگیری هکر شبکه شتاب کشور

سردار سید جمال هادیان‌فر در حاشیه همایش جرایم سایبری در دنیای به هم پیوسته که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد با حضور در نشست خبری به یکی از بزرگترین پرونده‌های کشف شده ...

سردار سید جمال هادیان‌فر در حاشیه همایش جرایم سایبری در دنیای به هم پیوسته که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد با حضور در نشست خبری به یکی از بزرگترین پرونده‌های کشف شده در پلیس فتا اشاره کرده و گفت: یک شخصی که سابقه فنی هم داشته به یکی از بانک‌های کشور نفوذ کرده بود و از همین طریق توانسته بود به شبکه شتاب کشور نفوذ کند و ۱۱۸ میلیون تومان را در مدت یک ماه برداشت کرده بود که دستگیر شد.
سردار هادیان‌فر به حمله هکرهای آمریکایی به وزارت نفت در سال جدید اشاره کرد و گفت: مرکز فوریت‌های واکنش به حملات سایبری که در پلیس فتا فعال است توانست در سال جدید حمله هکرها به وزارت نفت را خنثی کند.
وی در تشریح این ماجرا اظهار داشت: IP این هکرها از کشور آمریکا بود و ما با نامه‌ای رسمی هم به آنها اعلام کردیم و همچنین دستور قضایی بین‌المللی نیز ارسال کردیم و این موضوع از سوی وزارت امورخارجه درحال پیگیری است. این هکرها در ۴ روز تعطیلی ایران به وزارت نفت حمله کردند و ما توانستیم درگاه‌های حملات سایبری را متوقف کنیم و همچنین به هکرها وانکش نشان دهیم که حملات آنها خنثی شد.

برچسب ها

نظرات شما

    شفیعی می گوید :

    مردم باید خیلی مواظب باشند وفریب حیله های کامپیو تری را نخورن و در حسابهای خیلی دقت لازم را به عمل اورند