ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۴:۲۰
ناحیه منو


دولت برزیل در آستانه انحلال

دولت برزیل در آستانه انحلال حزب جنبش دموکراتیک ملی بزریل که بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین عضو ائتلاف سیاسی حاکم در این کشور به شمار می‌آید دیروز (سه‌شنبه) از وزیران خود در دولت روسف خواست استعفا بدهند.روسف که ...

دولت برزیل در آستانه انحلال

حزب جنبش دموکراتیک ملی بزریل که بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین عضو ائتلاف سیاسی حاکم در این کشور به شمار می‌آید دیروز (سه‌شنبه) از وزیران خود در دولت روسف خواست استعفا بدهند.روسف که در سال ۲۰۱۱ جانشین لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس‌جمهوری پیشین برزیل و متحدش در حزب کارگر شد، بیش از دو سال است که به دلیل مشکلات اقتصادی و کسری بودجه هدف انتقادات شدید قرار گرفته است.

پیشتر دادگاه فدرال برزیل به اتفاق آرا حکم داد که دولت روسف در سال ۲۰۱۴ حساب‌های دولت را برای پنهان کردن کسری مالی گسترده دستکاری کرده است تا وجهه وی تخریب نشود.

اکنون با توجه به تصمیم حزب جنبش دموکراتیک ملی، پارلمان برزیل می‌تواند تا حدود یک ماه دیگر روسف را استیضاح و از قدرت برکنار کند.

مخالفان روسف برای استیضاح وی به دو سومِ آراء ۵۱۳ عضو کنگره نیاز دارند و روسف نیز در مقابل برای جلوگیری از این موضوع باید آرای ۱۷۱ نماینده را به دست بیاورد.

اگر روسف آرای مجلس نمایندگان را به دست نیاورد، در نهایت مجلس سنا درباره استیضاح وی با هماهنگی دیوان عالی کشور تصمیم‌گیری خواهد کرد.

برچسب ها

نظرات شما