ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۳۵
ناحیه منو


رازهای موفقیت شرکت اپل (بخش اول)

کمتر کسی است که نام کمپانی مشهور و موفق اپل را نشنیده باشد. این شرکت ارائه دهنده باکیفیت ترین لوازم الکترونیکی مانند رایانه، اسمارت فون، آیپد، آیپاد و... می باشد. محصولات این شرکت با وجود ...

کمتر کسی است که نام کمپانی مشهور و موفق اپل را نشنیده باشد. این شرکت ارائه دهنده باکیفیت ترین لوازم الکترونیکی مانند رایانه، اسمارت فون، آیپد، آیپاد و… می باشد. محصولات این شرکت با وجود قیمت نسبتا بالایی که دارند، در سراسر جهان توجه خریداران بسیاری را به خود جلب نموده اند. اما راز موفقیت این شرکت مشهور چیست؟ در ادامه با ما باشید تا برخی از برترین دلایل موفقیت کمپانی اپل را با یکدیگر مرور کنیم.

رازهای موفقیت شرکت اپل (بخش اول)

  • سادگی: استیو جابز، مالک شرکت اپل معتقد است که سادگی نهایت پیچیدگی است. اگر به محصولات اپل دقت کنید، متوجه می شوید که این تولیدات هیچ قسمت اضافی که صرفا برای زیبایی یا عجیب و غریب کردن ظاهر آن ها باشد ندارند.
  • به دنبال تعالی باشید: استیو جابز هیچگاه موفقیت کامل و تعالی یک محصول را نمی پذیرفت. این یک حقیقت است که هیچ چیز کامل نیست و همیشه امکان بهبود بخشیدن هر محصولی وجود دارد. بنابر این اگر مدیر شرکتی هستید، هرگز از حرکت کردن خود و کارمندانتان به سوی جلو نهراسید تا گوی سبقت را از هم صنفان خود بربایید.
  • به استعدادهای جدید فرصت شکوفایی بدهید: در شرکت اپل همه ساله گردهمایی استراتژی شرکت برگزار می گردد که در آن گروهی از رهبران شرکت اپل حضور دارند. اما علاوه بر این افراد برجسته، از میان ۲۵ هزار کارمندی که در شرکت اپل کار می کنند، همه ساله تعدادی از کارمندان رده پایین که استعداد و مهارت های ایده آلی دارند نیز برای شرکت در این همایش دعوت می شوند. این رویکرد به ما می آموزد که شناسایی و پرورش استعدادهای جدید، از روابط سازمانی مهم تر است.
  • کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید: اگر کاری که همه روزه ملزم به انجام آن هستید را دوست ندارید، آن را رها کرده و به دنبال آنچه از انجامش لذت می برید، بگردید. مطمئن باشید با انجام هر کاری که به آن علاقمند هستید، به زودی در آن رشته تبدیل به فردی موفق و برجسته خواهید شد.
  • اگر توان نو آوری ندارید، بهبود ببخشید: شاید عده بسیاری این را ندانند که کمپانی اپل به عنوان شرکتی تولیدی لوازم گجتی هیچ گاه محصول جدیدی به بازار معرفی نکرده است، بلکه تنها به بهبود دهی آنچه در بازارهای جهانی موجود بود پرداخته است. به عنوان مثال رایانه اختراع شرکت اپل نیست، اما کمپانی اپل آن را به شکلی بسیار پیشرفته تر از آنچه بود به بازار عرضه داشت.
  • استفاده آسان: استیو جابز بر کاربری آسان تولیدات شرکت اپل اصرار فراوانی می ورزید و معتقد بود اگر استفاده از محصولی برای کاربر آسان نباشد، آن محصول از نظر مشتری هیچ ارزشی نخواهد داشت.

 

موارد یاد شده تنها بخشی از دلایل موفقیت شرکت اپل بود. در صورتی که به علل موفقیت این کمپانی علاقمند هستید یا شرکت تولیدی دارید که علاقمند به پیشرفت آن هستید، در مقالات بعدی با ما همراه باشید تا با بخشی دیگر از دلایل پیشرفت و ماندگاری این شرکت بزرگ آشنا شده و تا حد امکان از این ایده ها در شرکت خود استفاده نمایید.

برچسب ها

نظرات شما