ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۹:۳۴
ناحیه منو


راهنمای مصاحبه استخدامی موفق

برای شرح راهنمای مصاحبه استخدامی موفق داشتن ابتدا باید از موارد مورد صحبت در این جلسه صحبت کرد: - اطلاعات شخصی و سن - میزان تحصیلات - تعداد اعضای خانواده - علایق و سلایق کارجویان - استعدادعلاوه بر این اطلاعات کلی ...

شرایط استخدام

برای شرح راهنمای مصاحبه استخدامی موفق داشتن ابتدا باید از موارد مورد صحبت در این جلسه صحبت کرد:

– اطلاعات شخصی و سن
– میزان تحصیلات
– تعداد اعضای خانواده
– علایق و سلایق کارجویان
– استعداد

علاوه بر این اطلاعات کلی میزان تجربیات و مهارتهای کارجویان اهمیت زیادی دارد. مهارتهای فردی و مهارتهایی که در کار وجود دارند مثلا یکسری از مهارتهایی که در طول کار کسب نمودید برای کارفرما اهمیت دارد.فقط کارفرما نیست که از شما در مورد مسائل مختلف سوال میپرسد بلکه شما هم باید از آنها در مورد میزان حقوق، ساعتهای کاری و… سوالات مختلفی بپرسید. اگر کارجویان هیچ سوالی نداشته باشند تا از کارفرما بپرسند این نشان از بی انگیزگی آنهاست چون یک کارجو حتما اهدافی از کار و شغل خود دارد که باید برای رسیدن به آن تلاش کند پس شما هم باید به عنوان یک جویای کار سوالاتی در مورد جزئیات یا کلیات در کار داشته باشید.
هیچ گاه در ابتدای شروع مصاحبه از کارفرمایان در مورد حقوق و مزایا سوالی نپرسید تا اینکه خودشان این موضوع را مطرح کنند البته این نکته ی مهمی است که شما از میزان حقوق و دستمزد خود بدانید اما قبل از هر چیزی شرایط کاری باید برای شما اهمیت داشته باشد.
وقتی که شما هم از کارفرما سوال بپرسید این نشان دهنده ی میزان اهمیتی است که به کار میدهید. کارفرما معمولا به سوالاتی که کارجویان از آنها میپرسند اهمیت میدهند. نحوه ی برخورد شما با کارفرما در وهله ی اول بسیار مهم است چون برخورد اولیه در ذهن کارفرما شخصیت و نوع رفتار شما را نشان خواهد داد بنابراین علاوه بر پاسخهایی که به سوالات کارفرما میدهید باید دقت کنید که صحبت کردن و گفت و گو با کارفرما باید در نهایت ادب و احترام باشد چون احترام بیش از هر چیز دیگری در موفقیت شما در مصاحبه ی استخدامی تاثیر دارد.
در مصاحبه های استخدامی باید ابتدا به سوالاتی که کارفرما از شما میپرسد پاسخ دهید و پس از آن سوالات خود را بپرسید چون کارفرما در ابتدا میخواهد با روحیات و تجربیات شما آشنا شود پس باید دقت کنید که ابتدا خوب به سوالات گوش داده و با آرامش به آنها پاسخ دهید. سعی کنید سر وقت در محل مصاحبه حاضر شوید تا استرس از شما دور شود در نهایت اینکه سعی کنید از فرصت هایی که برای مصاحبه به وجود می آیند نهایت استفاده را داشته باشید چون خیلی مصاحبه ها میتوانند شما را به استخدام در یک فرصت شغلی خوب نزدیک کنند. وبسایت رسمی وزارت کار و امور اجتماعی

لازم به ذکر است موارد زیر میتواند معیار کارفرمایان و کارجویان در مصاحبه استخدامی موفق می باشد:

  • بهبود بخشیدن به دانش فنی
  • مهارت های نرم افزاری 
  • توسعه دادن به رزومه ی کاری 
  • گفتگوی قبلی با کارکنان 
  • آشنا با جزئیات محل کار
  • اعتماد به نفس
  • مثبت صحبت کردن
  • تمرکز بر ظاهر فیزیکی

 

توصیه حساب من :

“کاری که به آن علاقه دارید انتخاب کنید تا ساعت مفرح خود را افزایش دهید”

 

برچسب ها

نظرات شما