ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۶:۰۳
ناحیه منو


راهکار‌های اقتصادی پس انداز خانواده ۱

یقینا  پس انداز هرچند کم و اندک باشد ، امری لازم و ضروری در پیشرفت اقتصادی خانواده محسوب می‌گردد. از این رو همه خانواده‌ها ، مخصوصا زوج‌های جوان که درآمد کمتری دارند، باید به دنبال ...

یقینا  پس انداز هرچند کم و اندک باشد ، امری لازم و ضروری در پیشرفت اقتصادی خانواده محسوب می‌گردد. از این رو همه خانواده‌ها ، مخصوصا زوج‌های جوان که درآمد کمتری دارند، باید به دنبال راهکارهایی برای ذخیره پس انداز خود و فراهم آوردن یک منبع مالی برای روز مبادا یا تهیه مسکن و … باشند.

 

در ادامه با همراه باشید تا شما را برخی از بهترین روش‌های پس انداز و جلوگیری از اتلاف هزینه‌های منزل آشنا نماییم:

سعی کنید با توجه به مخارجی که دارید ، میزان پس اندازتان حداقل ۱۰ الی ۱۵ درصد درآمدتان باشد. اگر خرجتان به حدی است که قادر به پس انداز این مقدار پول نیستید ، بهتر است از مخارج غیر ضروری خانواده ، مانند رستوران و امثالهم بکاهید.

  • هدف تعیین کنید

با مشخص کردن یک هدف جدی پس انداز کردن راحت تر می شود. پس انداز شامل اهداف کوتاه مدت و بلند مدت می شود. مثلا مشخص می کنید که هدف شما کنار گذاشتن مقداری پول در هر ماه و خرید یک اتومبیل پس از گذشت دو سال است . یا یه مدت ۶ ماه پس انداز می کنید تا برای تعطیلات تابستان به مسافرت بروید و … این اهداف کوتاه مدت هستند . اما اهدافی چون ذخیره مبلغی پول برای دوران بازنشستگی ، تهیه مغازه یا منزل برای آینده فرزندتان و … در گروه اهداف بلند مدت قرار دارند .

  • مخارجتان را ثبت کنید

با ثبت هر گونه مخارج ، از خرید تنقلات گرفته تا پول بنزین و خورد و خوراک، به مدت یک ماه، می توانید نظارت دقیق بر دخل و خرج خود داشته باشید. با این کار منابعی که بیشترین خرج را برایتان می تراشند شناسایی کرده و در صورت امکان جلوی آنها را می گیرید. به عنوان مثال ممکن است در پایان ماه متوجه شوید که مبالغ زیادی برای خرید لباس صرف می کنید در صورتی که به تازگی پوشاک مناسب تهیه نموده اید.

برچسب ها

نظرات شما