ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۰۵
ناحیه منو


راهکار‌های اقتصادی پس انداز خانواده ۲

راهکار‌های اقتصادی پس انداز خانواده 2 کسی نیست که از اهمیت پس انداز در زندگی آگاه نباشد. اما بسیاری از افراد درآمد اندک و مخارج زیاد خود را بهانه ای برای نداشتن اندوخته ای برای روز ...

راهکار‌های اقتصادی پس انداز خانواده ۲

کسی نیست که از اهمیت پس انداز در زندگی آگاه نباشد. اما بسیاری از افراد درآمد اندک و مخارج زیاد خود را بهانه ای برای نداشتن اندوخته ای برای روز مبادا می‌ دانند. در حقیقت بسیاری افراد با هنر صرفه جویی و راهکارهای آسان پس انداز، آشنا نیستند. در مطلب راهکار‌های اقتصادی – پس انداز خانواده ۱ سه مورد از راهکارهای آسان پس انداز با هر درآمدی را بیان کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا چند روش دیگر برای صرفه جویی در مخارج و پس انداز را به شما بیاموزیم.

  • بودجه بندی کنید

پیش تر اشاره کردیم که بهترین راه برای کنترل مخارج، ثبت تک تک هزینه ها اعم از پول بنزین، تنقلات و… می باشد. حال که از مخارج معمول و متداول خانوار آگاهی کامل دارید، برای هر بخش بودجه محدودی را اختصاص دهید و از این میزان فراتر نروید.

  • بر پس اندازتان نظارت کنید

بهتر است مبلغ پس انداز را در حسابی جدا قرار دهید تا هم آن را خرج نکنید و هم آنکه بر افزایش آن نظارت دقیق داشته باشید. این کار می تواند انگیزه ای باشد برای ادامه پس انداز. همچنین با نظارت دقیق بر مبالغی که پس انداز می کنید، از بودجه بندی های انجام شده تخطی نخواهید کرد.

  • زیر بار قرض نروید

برخی مواقع پول قرض کردن غیر قابل اجتناب است. اما اگر قصد پول قرض گرفتن دارید حتما به این فکر کنید که آیا ارزشش را دارد؟ بسیاری افراد برای خرید لوازم منزل لوکس پول قرض می گیرند یا آنکه اجناس قسطی خریداری می نمایند که طبیعتا قیمت این نوع اجناس از خرید نقدی بیشتر خواهد بود. اما پس از استفاده حتی قادر نیستید آن وسیله را به قیمت خریداری شده به فروش برسانید. همیشه قبل از قرض گرفتن پول یا خرید اجناس قسطی به اهمیت خرید آن وسیله دقت کنید.

 

برچسب ها

نظرات شما