ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۷:۲۱
ناحیه منو


راهکار‌های اقتصادی پس انداز خانواده ۳

در مطالب راهکار‌های اقتصادی - پس انداز خانواده (1) و راهکار‌های اقتصادی - پس انداز خانواده (2) در خصوص اهمیت پس انداز و جمع آوری اندوخته ای برای آینده خانواده و فرزندان مطالبی عنوان کردیم ...

در مطالب راهکار‌های اقتصادی – پس انداز خانواده (۱) و راهکار‌های اقتصادی – پس انداز خانواده (۲) در خصوص اهمیت پس انداز و جمع آوری اندوخته ای برای آینده خانواده و فرزندان مطالبی عنوان کردیم . همچنین به معرفی راهکارهایی آسان برای برای کنترل مخارج پرداختیم. در ادامه شما را با برخی راه های دیگر کنترل هزینه های اضافی و پس انداز آشنا خواهیم کرد.

  • اهداف معقول تعیین کنید

هدف گذاری یکی از ارکان مهم در پس انداز است که به شما انگیزه برای تداوم پس انداز می دهد. اما در نظر داشته باشید که باید اهداف معقول انتخاب کنید تا در خلال پس انداز و صرفه جویی دچار سرخوردگی نشوید. مثلا امکان اینکه پس از ۲ سال صرفه جویی بتوانید خانه ای در بهترین نقطه شهر بخرید تقریبا غیر ممکن بوده و پس از مدتی با محاسبه میزان پس انداز و مقایسه مبلغ جمع شده با قیمت خانه، دچار یاس خواهید شد.

  • حساب بانکی باز کنید

با وجود آنکه بانک ها در ازای سپرده ای که در اختیار آنان قرار می دهید مبلغ بسیار کمی به عنوان سود به شما پرداخت می نمایند، باز کردن حساب سپرده پس انداز بسیار توصیه می شود. این کار چند مزیت دارد: اول آنکه با قرار دادن پول در حساب بانکی، کمتر نصبت به خرج کردن آن وسوسه خواهید شد. مزیت دوم همان میزان اندک سودی است که به شما تعلق خواهد گرفت اما با نگهداری پول در منزل همین سود کم را نیز کسب نخواهید نمود. مورد سوم امنیت است. با قرار دادن پول خود در بانک مطمئن خواهید بود که دست کم همان مبلغ را در زمان دلخواه دریافت خواهید کرد. دزدیده نمیشو، گم نمی شود، نمی سوزد و ضرری شامل حال شما نخواهد شد.

  • کاهش مخارج عمومی

گاهی اوقات که اهداف بسیار مهمی برای پس انداز دارید، شاید لازم باشد برخی هزینه های روزمره زندگی خود مانند هزینه های آب و برق و گاز را کاهش داده، به خانه ای کوچکتر و ارزانتر نقل مکان کرده و از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمایید.

برچسب ها

نظرات شما