ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۸:۴۴
ناحیه منو


راه های صرفه جویی در زمان بچه دار شدن

راه های صرفه جویی در زمان بچه دار شدن اگرچه فرزند برای پدر و مادر عزیزتر از جان است، اما نمی‌توان این حقیقت را کتمان کرد که از بدو تولد و حتی ماه‌ها پیش از تولد ...

راه های صرفه جویی در زمان بچه دار شدن

اگرچه فرزند برای پدر و مادر عزیزتر از جان است، اما نمی‌توان این حقیقت را کتمان کرد که از بدو تولد و حتی ماه‌ها پیش از تولد یک فرزند جدید، مخارج فراوانی از قبیل پزشک، بیمارستان، وسایل نوزاد و … به والدین تحمیل خواهد شد. اما با رعایت برخی نکات ساده اقتصادی می‌توان این هزینه‌ها را کاهش داد یا در هنگام فرزندان بعدی خانواده، برخی هزینه‌ها را به صفر رساند!

 

  • وسایل نوزاد

اگر هنوز اقدام به خرید وسایل برای کودک خود ننموده‌اید، بهترین راه آن است که سعی کنید وسایل نوزاد را به گونه‌ای انتخاب نمایید تا هم برای نوزاد دختر و هم برای پسران قابل استفاده باشد. در این صورت با خیال راحت می‌توانید از این وسایل برای فرزند بعدی خود نیز استفاده نمایید.

  • وسایلی مناسب تمام سنین!

در هنگام خرید وسایل کودک یا نوزاد خود به این نکته بیندیشید که تا چه زمانی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند؟ مثلا نوزادان بسیار سریع رشد می‌کنند و اغلب لباس‌های آنان در حالی که بسیار نو و سالم است برایشان کوچک می‌شود. بنابراین می‌توانید درهنگام تهیه لباس، انواع خاص دکمه دار که تا حدی قابلیت تغییر سایز را دارا می‌باشند انتخاب نمایید. یا در هنگام خرید تخت کودک، انواعی را برگزینید که قابلیت تبدیل به تخت نوجوان را نیز داشته باشند.

  • حذف وسایل غیر ضروری

اگرچه همه والدین از تولد یک فرزند تازه، خصوصا اگر فرزند اول خانواده باشد، بسیار خوشنود می‌گردند و تلاش می‌کنند بهترین امکانات را برای فرزند خود فراهم نمایند، اما اگر با خود صادق باشیم بسیاری از این وسایل ناکارآمد و غیر ضروری هستند و با حذف آن‌ها می‌توان در هزینه‌ها صرفه جویی نمود. مثلا به جای خرید ساک نوزاد می‌توانید از کیف‌ها و کوله پشتی‌های قدیمی که در منزل دارید استفاده نمایید یا خرید اسباب‌بازی‌های گران قیمت که مناسب سن کودک نیستند و صرفا جنبه تزیینی دارند را به زمانی موکول کنید که کودک از بازی با آن‌ها لذت ببرد.

 

در پایان به عنوان والدین یک کودک که مسئولیت زندگی، رفاه و سلامت وی بر عهده شما خواهد بود به خاطر داشته باشید هرقدر در هزینه‌های اضافی صرفه‌جویی نمایید، در آینده توانایی حمایت مالی بیشتری از وی خواهید داشت.

برچسب ها

نظرات شما