ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۸:۳۶
ناحیه منو


راه های صرفه جویی و پس انداز

اگرچه همه ما به اهمیت پس انداز کردن آگاهیم، اما همچنان عده بسیاری به بهانه آنکه درآمدشان اندک است، هیچ اندوخته مالی به عنوان پس انداز ندارند. لازم است بدانید که پس انداز کردن حتی ...

اگرچه همه ما به اهمیت پس انداز کردن آگاهیم، اما همچنان عده بسیاری به بهانه آنکه درآمدشان اندک است، هیچ اندوخته مالی به عنوان پس انداز ندارند. لازم است بدانید که پس انداز کردن حتی با درآمد اندک نیز ممکن است. تنها کافی است قدری بر مخارج خود مدیریت داشته و کمی صرفه جویی نمایید.

همچنین عده زیادی می پندارند که صرفه جویی مالی به معنای چشم پوشی از برخی مخارج خانواده است. حال آنکه این یک تصور اشتباه است و صرفه جویی تنها کنترل هزینه ها و جلوگیری از مخارج غیر ضروری است. در ادامه با ما همراه باشید تا چند روش بسیار ساده و ابتدایی در صرفه جویی را به شما بیاموزیم.
راه های صرفه جویی و پس انداز

  • پیش از خرید هر محصول قیمت ها را مقایسه کنید. همیشه اولین مغازه ای که وارد آن می شوید ارزان ترین مغازه نیست. همچنین از چانه زدن خجالت نکشید. بسیاری از فروشندگان مبلغی مازاد بر ارزش واقعی محصول به شما اعلام می کنند تا جای چانه زدن باقی بماند.
  • مصرف برق هزینه دارد. پس سعی کنید تا حد امکان از لامپ های کم مصرف و ال ای دی ها که روشنایی بسیار زیاد و مصرف کمتری دارند استفاده نموده و هنگام خروج از منزل در صورت نیاز تنها یک لامپ کم مصرف را روشن بگذارید.
  • در هنگام استفاده از وسایل برقی پر مصرف مانند لباسشویی و اتو دقت کنید تا در ساعات اوج مصرف برق قرار نداشته باشید زیرا هزینه مصرف برق در این ساعات بالاتر است. همچنین برای استفاده از ماشین لباسشویی همیشه صبر کنید تا ظرفیت آن تکمیل شود.
  • اگر وقت آزاد دارید، مهارت هایی مانند خیاطی و آرایشگری یاموزید تا نیازعای خانواده را در منزل و به طور رایگان برطرف کرده و از پرداخت پول برای خرید پوشاک یا اطلاح موی فرزندانتان اجتناب نمایید.

برچسب ها

نظرات شما