ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۴۱
ناحیه منو


راه های کسب درآمد در دوران تحصیل (بخش اول)

دوران دانشجویی زمانی است که افراد به سن قانونی رسیده اند و رفته رفته باید به فکر کسب درآمد و آینده اقتصادی خود باشند. عده بسیاری از دانشجویان و جوانان در این سن هنوز از ...

دوران دانشجویی زمانی است که افراد به سن قانونی رسیده اند و رفته رفته باید به فکر کسب درآمد و آینده اقتصادی خود باشند. عده بسیاری از دانشجویان و جوانان در این سن هنوز از حمایت خانواده برخوردار هستند و فشار مالی چندانی را احساس نمی کنند، اما در این میان برخی دیگر از دانشجویان نیز به دلایل گوناگون، مجبورند شخصا مخارج تحصیل خود را فراهم نمایند.

بعلاوه، کارکردن در دوران تحصیل می تواند به کسب تجربه، پربارتر نمودن رزومه و یا حتی افزودن به سوابق کاریتان کمک نماید. در هرحال یقینا شما نیز مثل سایر انسان ها از کسب درآمد و صد البته خرج کردن آن لذت خواهید برد. پس با ما همراه باشید تا برخی از راه های کسب درآمد در دوران تحصیل را با شما در میان بگذاریم.

  • تدریس کنکور: اگر از آن دسته دانشجویانی هستید که با رتبه های خوب و درصدهای بالا به دانشگاه راه یافته اید، به راحتی می توانید در آموزشگاه ها به به صورت خصوصی به تدریس دروسی که در آن ها قوی هستید بپردازید و از این راه درآمد بالایی کسب نمایید.
  • پشتیبان آموزشی: بسیاری از موسسات مشهور کنکور دائما از دانشجویان با رتبه های برتر برای پشتیبانی آموزشی محصلان دعوت به همکاری می نمایند. کار کردن به عنوان پشتیبان آموزشی نسبتا ساده است و تقریبا به صورت تلفنی انجام می شود ولی گاهی ملزم به حضور در محیط آموزشگاه و صحبت با محصل و اولیا او خواهید بود. همچنین اگر این شغل را انتخاب می کنید باید برنامه ریزی بسیار منظمی داشته باشید و هیچ چیز را فراموش نکنید.
  • انجام پروژه های دانشجویی: دانشجویان ترم های بالاتر که در برنامه نویسی یا کار با نرم افزارهای خاصی مهارت دارند می توانند با درج آگهی در تابلوی اعلانات دانشگاه، اقدام به انجام پروژه های دانشجویان ترم های پایین تر نمایند. همچنین می توانید برای حل تمارین یا آموزش دروس به دانشجویان ترم های پایین تر نیز دستمزد دریافت نمایید. اگر در کار خود ماهر باشید از این راه درآمد بسیار خوبی بدست خواهید آورد.
  • پروژه های پژوهشی: بسیاری از استادان برای شرکت های خود یا پروژه های تحقیقاتی که انجام می دهند نیاز به دستیار دارند. اگر استادی دارید که شما را برای کمک در پروژه تحقیقاتی انتخاب کرده است، شانس کسب تجربه و برقراری کانالهای ارتباطی با افراد سرشناس و خبره در رشته تحصیلیتان به شما روی آورده است. اما اگر مسائل مالی برایتان در اولویت اول قرار دارد یا به دنبال کسب رزومه کاری هستید، زیاد روی این نوع مشاغل حساب باز نکنید. چرا که ممکن است پولی دستتان را نگیرد و از آنجایی که کارفرمایتان استادتان است، اعتراض کردن و درخواست پول می تواند تاثیرات ناخوشایندی در نمرات پایان ترمتان خواهد گذاشت. همچنین در بسیاری موارد ممکن است دستمزدتان که البته مبلغ زیادی نیست، پرداخت شود ولی بسیار کم اند اساتیدی که نام دانشجو را در پروژه تحقیقاتی خود درج کنند. پس به دنبال رزومه نباشید.

در مطالب آتی شما را با راهکارهای بیشتری برای کسب درآمد دانشجویی آشنا خواهیم نمود. با ما همراه باشید.

برچسب ها

نظرات شما