ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۵:۳۹
ناحیه منو


راه های کسب درآمد در دوران تحصیل (بخش دوم)

راه های کسب درآمد در دوران تحصیل (بخش دوم) کسب درآمد همیشه یکی از بخش های مهم زندگی انسان ها است که برای عده بسیاری از جوانان کشور ما، این امر از دوران دانشجویی آغاز می ...

راه های کسب درآمد در دوران تحصیل (بخش دوم)

 

کسب درآمد همیشه یکی از بخش های مهم زندگی انسان ها است که برای عده بسیاری از جوانان کشور ما، این امر از دوران دانشجویی آغاز می شود. به همین سبب در مقاله راه های کسب درآمد در دوران تحصیل (بخش اول) چندین راه برای کسب درآمد در دوره دانشجویی را معرفی کردیم تا افرادی که به دلیل ساعات نامناسب کلاس ها امکان اشتغال به مشاغل تمام وقت یا پاره وقت را ندارند، از طریق انجام این کارهای ساده و غیر تخصصی بتوانند درآمدی هرچند کسب نمایند. در ادامه برخی دیگر از روش های کسب درآمد در دوران دانشجویی را معرفی خواهیم نمود:

  • تایپ: می توانید به سادگی با انتشارات نزدیک دانشگاه، کافی نت ها و آگهی های درج شده در روزنامه ها تماس بگیرید و مشغول به کار تایپ در منزل شوید. حتی می توانید در تابلوی اعلانات دانشگاه نیز برای کارتان آگهی نصب کنید و مشتری بگیرید. مزیت کار تایپ آن است که ساعت کاریتان به دلخواه خود شما است و اگر کار خود را به درستی انجام دهید دائما سفارش های جدیدی به دستتان خواهد رسید.
  • نویسندگی برای سایت: با کمی جستجو در وب سایت های گوناگون در می یابید که بسیاری از سایت ها نیاز به نویسنده با موضوعات متفاوت دارند. موضوع مورد علاقه خود که در آن تخصص دارید را انتخاب کرده و مشغول به کار شوید. نوشتن مقالات بیشتر مساوی است با کسب درآمد بالاتر. حتی می توانید به صورت هم زمان با چندین وب سایت کار کنید.
  • کار در دانشگاه: از آنجایی که هزینه تحصیل بسیار بالا است و مسئولین دانشگاه نیز از این امر بی اطلاع نیستند، برای دانشجویان متقاضی در بخش های تکثیر، کتابخانه و سایر قسمت های دانشگاه مشاغل دانشجویی مهیا است. اما یک نکته مهم آن است که پذیرش در این مشاغل ملزم به داشتن حد نصاب معدل کل است. همچنین در نظر داشته باشید که دستمزد این مشاغل بسیار اندک است. مزیت این شغل محیط کاری امن می باشد.
  • فروش دست سازها: یکی دیگر از راه های کسب درآمد برای دانشجویان و سایر اغشار جامعه، فروش دست سازها و کارهای هنری است. جاسوییچی، دستبند و گردنبند، عروسک های کوچک، کاورهای نمدی برای موبایل، پیکسل های تزیینی سفارشی با طرح های دلخواه دوستانتان برای روی کیف، همه و همه می توانند محصولاتی باشند که با هزینه کم تولید شده و به دلیل قیمت ارزانی که به فروش می رسانید، مشتری های بسیاری داشته باشند. می توانید محصولات خود را از طریق اینترنت به فروش برسانید یا چند نمونه از کارهایتان را به همراه تصاویر هریک به دوستان و همکلاسی هایتان نشان داده و مشتری جذب کنید.

موارد فوق و آنچه در مطلب قبل مطالعه کردید، تعدادی از مشاغل آسان برای افرادی بود که قصد کار کردن به صورت تفریحی و بدست آوردن پول توجیبی برای خود را دارند. در مطلب آتی، در ادامه مورد گفته شده، به معرفی برخی از مشاغل برای دانشجویانی که به دلایلی ملزم به کسب درآمد و پرداخت هزینه های تحصیل خود هستند، خواهیم پرداخت.

برچسب ها

نظرات شما