ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۵:۵۶
ناحیه منو


راه های کسب درآمد در دوران تحصیل (بخش سوم)

بسیاری از دختران و پسران جوان در دوران تحصیل خود در دانشگاه، تمایل به کار کردن و کسب درآمد دارند. در مقاله راه های کسب درآمد در دوران تحصیل (بخش اول و دوم) به تفصیل ...

بسیاری از دختران و پسران جوان در دوران تحصیل خود در دانشگاه، تمایل به کار کردن و کسب درآمد دارند. در مقاله راه های کسب درآمد در دوران تحصیل (بخش اول و دوم) به تفصیل در مورد راه های کسب درآمد در دوران دانشجویی پرداختیم. اما در این مطلب قصد داریم به معرفی مشاغلی برای دانشجویانی که به هر دلیل مجبور به تامین مخارج تحصیل خود هستند و امکان اشتغال به کار تمام وقت را ندارند، معرفی کنیم.

  • پخش کارت ویزیت: درست است که در کشور ما دانشجو هر کاری را انجام نمی دهد. اما اگر مجبورید به کسب درآمد هستید، پخش کارت ویزیت یا پیک های تبیغاتی از جمله مشاغلی است که ساعت کاری مشخصی ندارد و می توانید مطابق با ساعت های کلاس خود، به انجام آن بپردازید.
  • نگهبانی در شیفت شب: نگهبانی از آن دسته مشاغلی است که نیاز به تخصص خاصی ندارد و اگر نگهبان شیف شب باشید، ساعت کاری و ساعات کلاس هایتان نیز با یکدیگر تداخل نخواهند داشت.
  • پرسش گری: پرسش گری یا آمار گیری معمولا جز مشاغل موقت است. اما برای یک دانشجو وجهه مناسبی و درآمد قابل قبولی دارد.
  • بازاریابی: این روزها کار بازاریابی به صورت تلفنی یا حضوری بسیار پر رونق بوده و شرکت های گوناگون آرایشی-بهداشتی، فیلتر هوای خودرو، تولید کنندگان تصفیه آب و… به دنبال بازاریابان فعال می گردند. اگر قصد دارید به عنوان بازاریاب مشغول به کار شوید، سعی کنید در شرکتی استخدام شوید که برای کارمندان حقوق ثابت نیز در نظر می گیرد.

دو نکته مهم برای استخدام

  • اگر قصد دارید در شرکتی کار کنید، پیش از امضای هر قرار دادی به خوبی ارزیابی کنید پس از استخدام از شما توقع انجام چه کارهایی را خواهند داشت؟ بسیاری از شرکت ها با اسم کار دانشجویی عملا از جوانان کم تجربه بیگاری می کشند و در پایان ماه نیز حقوق بسیار اندکی به آنان پرداخت می نمایند.
  • اخیرا بسیاری از شرکت ها با پیشنهاد شرایط بسیار عالی کاری جوانان و افراد جویای کار را ترغیب به کار نموده و در شروع کار شرطی مبنی بر کار کردن آزمایشی و بدون حقوق متقاضی به مدتی خاص و پیش از عقد قرار داد می نمایند. از آنجایی که معمولا شرایط کاری این شرکت ها با شرایط زندگی یک دانشجو بسیار سازگار است، عده بسیاری با کار کردن به صورت آزمایشی موافقت می کنند. اما در پایان مدت مشخص شده قرار دادی با آنان بسته نشده و حقوقی نیز به این افراد تعلق نخواهد گرفت. هرگز نپذیرید که بیش از ۱ هفته به صورت آزمایشی برای کسی کار کنید.

 

درپایان به خاطر داشته باشید کار کردن و کسب روزی حلال ارزشمند است و مهم نیست که مشغول به کار خدماتی هستید یا مدیر کل یک شرکت بسیار موفق و مشهور، مهم آن است که شرافتمندانه کار می کنید. اگر در دوران دانشجویی مشغول به کارهایی هستید که فکر می کنید در شان و شخصیت شما نیست، بدانید این شغل موقتی است و پس از فارغ التحصیلی با دانشی که کسب نموده اید در رشته ای که متخصص آن هستید موفق خواهید شد و مشقات کار کردن در دوران دانشجویی خود را همچون مدالی ارزشمند بر سینه خواهید زد. بسیارند افراد موفق و مشهوری که در دوران دانشجویی برای تامین مخارج زندگی و تحصیل خود اقدام به دستفروشی و مشاغل مشابه نموده اند و اکنون به الگوی بسیاری از جوانان بدل شده اند.

برچسب ها

نظرات شما