ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۰۶
ناحیه منو


رشد مثبت اقتصادی در پی مذاکرت مثبت هسته ای

به گزارش حساب من از رشد مثبت اقتصادی شاخص کل بورس تهران برای ششمین روز متوالی افزایش یافته و با رشد ۱۴۲.۲ واحدی معادل ۰.۲ درصد به ۶۵۱۲۲.۸ واحد رسیده است. ارزش کل معاملات با رشد ...

به گزارش حساب من از رشد مثبت اقتصادی شاخص کل بورس تهران برای ششمین روز متوالی افزایش یافته و با رشد ۱۴۲.۲ واحدی معادل ۰.۲ درصد به ۶۵۱۲۲.۸ واحد رسیده است. ارزش کل معاملات با رشد ۷۲ درصدی به ۹۳۷.۷ میلیارد تومان رسیده که ۶۸ درصد آن معاملات عمده بوده است. ۵۱۵ میلیارد تومان ارزش معاملات بورس و ۴۲۳ میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس بوده است.در گروه بانک‌ها، صادرات ۳۳۶ میلیون سهم به ارزش ۲۷.۷ میلیارد تومان معامله شده تا بیشترین ارزش معاملات را رقم زند. ۲۱ درصد معاملات را حقوقی ها انجام داده اند. در این گروه اغلب نمادها رشد داشته اند.

 

در ادامه رشد مثبت اقتصادی در پی مذاکرت مثبت هسته ای در دور جدید مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ از دیروز در لوزان سوئیس آغاز شده است. دیدار وزیر امور خارجه با همتای آمریکایی خود از صبح امروز آغاز شده است.عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای در جدیدترین مصاحبه خود گفته “سیزدهم فروردین تاریخی است که طرفین تصمیم گرفته ‌اند تا این تاریخ حداقل به یک گره‌گشایی در موضوعات موجود رسیده باشند. یعنی به نقطه‌ای برسیم که بگوییم توانستیم به راه ‌حل برسیم و قفل‌ها را باز کنیم، و حالا حداقل سه ماه دیگر باید ادامه دهیم تا کار را تمام  کنیم.”به گفته سخنگوی شورای نگهبای لایحه بودجه سال ۹۴ از سوی این نهاد تایید شده است.

ملی صنایع مس ایران با ۶۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشته است. این شرکت ۱۳.۷ میلیون سهم معامله شده که بیش از ۴ برابر حجم متوسط یک ماه اخیر بوده و با صف خرید بسته شده است. ذوب آهن اصفهان نیز ۴.۳ میلیون سهم معامله شده و با صف خرید بسته شده است. در گروه فلزات اساسی، زرین معدن آسیا برای چهارمین روز متوالی رشد داشته است.

 

در گروه خودرو و ساخت قطعات، سایپا دیزل با ۴.۶ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را داشته و ۲.۸ درصدی افزایش یافته است. کمک فنر ایندامین پس از بازگشایی روز گذشته و رشد ۴۲ درصدی، امروز افت کرده و با صف فروش بسته شده است. ایران خودرو بزرگترین خودروساز کشور نیز ۱۲.۹ میلیون سهم معامله شده و رشد ۰.۳ درصدی داشته است.

در گروه انبوه سازی، سرمایه گذاری شاهد ۳.۶ درصد رشد داشته و با صف خرید سنگین بسته شده است. در این گروه نوسازی و ساختمان تهران نیز با صف خرید بسته شده است. اغلب نمادهای این گروه افت داشته اند.

در گروه ساخت محصولات فلزی، صنایع آذرآب پس از سه روز رشد متوالی، ۰.۸ درصد افت کرده است. در این گروه صنعتی آما و ماشین سازی اراک با صف فروش بسته شده اند.

در بازار سکه و ارز قیمت ها رشد داشته اند. هر سکه بهار آزادی طرح جدید با ۱.۷ درصد افزایش به ۹۳۴ هزار تومان رسیده است. دلار آمریکا نیز با ۱.۵ درصد افزایش، ۳۲۷۴ تومان معامله می شود.

مدیرعامل شرکت بورس در آخرین نشست خبری خود در سال جاری از برنامه این شرکت برای حذف تدریجی حجم مبنا و افزایش دامنه نوسان تا ۵ درصد در سال آینده خبر داده است.

 

برچسب ها

نظرات شما

    دلاور می گوید :

    مهم این است که وضع اقتصادی مردم بهبود یابد وگرنه رشد مثبت چه تاثیری به حال مردم دارد