ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۶ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۲:۴۴
ناحیه منو


رشد چشمگیر اقتصاد انگلیس

اقتصاد انگلیس در سال ۲۰۱۴ میلادی رشد چشمگیری داشت و به این ترتیب آلمان را پشت سر گذاشت. شبکه خبري زد د اف گزارش داد، بنا به اعلام اداره آمار انگليس، توليد ناخالص داخلي اين ...

اقتصاد انگلیس در سال ۲۰۱۴ میلادی رشد چشمگیری داشت و به این ترتیب آلمان را پشت سر گذاشت. شبکه خبری زد د اف گزارش داد، بنا به اعلام اداره آمار انگلیس، تولید ناخالص داخلی این کشور ۲.۶ درصد رشد داشت. اگر پیش‌بینی‌های صندوق بین‌المللی پول درست باشد، پیش بینی می‌شود هیچ یک از کشورهای صنعتی جهان نتوانند این شاخص را پشت سر بگذارند. وضعیت رشد اقتصادی در این جزیره در هفت سال اخیر هیچ گاه به این خوبی نبوده است. با این حال، اواخر سال گذشته میلادی اوضاع اقتصادی این کشور اندکی به سردی گرایید. رشد اقتصادی این کشور از اکتبر تا دسامبر ۰.۵ درصد بود.

 

همچنین تحقیقات یک موسسه انگلیسی نشان داد اقتصاد انگلیس تا سال ۲۰۳۰ با پیش افتادن از اقتصاد آلمان به بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا تبدیل خواهد شد.
مرکز پژوهش‌های اقتصادی و بازرگانی که مقر آن در لندن است با بررسی بیش از ۳۰ اقتصاد بزرگ جهان پیش‌بینی کرد کاهش جمعیت و ضعف احتمالی ارزش یورو بر عملکرد کنونی اقتصادی آلمان تاثیر بگذارد. در نتایج این بررسی آمده است رشد مناسب اقتصاد انگلیس در پیش افتادن آن از اقتصاد آلمان تاثیر خواهد داشت.
اقتصاد انگلیس امسال از اقتصاد فرانسه پیش افتاد و به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شد هرچند تفاوت بین تولید ناخالص داخلی انگلیس و فرانسه همچنان در محدوده ضریب خطاست.
تا ۲۰۳۰ اقتصاد کره جنوبی جهش بزرگی خواهد داشت و از رتبه ۱۵ کنونی به رتبه هشتم در جهان ارتقا خواهد یافت.
داگلاس مک ویلیامز، رییس مرکز پژوهش‌های اقتصادی و بازرگانی هنگام ارایه این گزارش گفت: اقتصادهای اروپایی که به کندی رشد می‌کنند از اقتصادهای آسیایی عقب خواهند افتاد. وی افزود: اقتصاد سوئد تنها اقتصاد در اروپا خواهد بود که به رشد مستمر خود ادامه خواهد داد و می‌تواند به دیگر اقتصادهای اروپایی درس دهد.

برچسب ها

نظرات شما

    رضایی می گوید :

    برنامهریزی درست اقتصادی باعث رشد اقتصادی گشور انگلیس است