ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۳:۱۰
ناحیه منو


رشد ۲۰درصدی ثروت بانک‌های ایران

مؤسسه تحقیقاتی بیزینس مانیتور در گزارشی از عملکرد سیستم بانکی ایران پیش‌بینی کرد دارایی بانک‌های ایران در سال ۲۰۱۵ با رشد ۲۰درصدی مواجه شود.بر این اساس ارزش کل دارایی بانک‌های ایران که در پایان سال ...

مؤسسه تحقیقاتی بیزینس مانیتور در گزارشی از عملکرد سیستم بانکی ایران پیش‌بینی کرد دارایی بانک‌های ایران در سال ۲۰۱۵ با رشد ۲۰درصدی مواجه شود.بر این اساس ارزش کل دارایی بانک‌های ایران که در پایان سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۱۳۳۱هزار میلیارد تومان اعلام شده بود در پایان سال ۲۰۱۵ به رقم بی‌سابقه ۱۵۹۸هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

رشد ۲۰درصدی ثروت بانک‌های ایران

پیش‌بینی رشد ۲۰درصدی دارایی بانک‌های ایران در سال ۲۰۱۵ در حالی است که نظام بانکی ایران تحت تحریم‌های غرب قرار دارد. در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۳ نیز دارایی بانک‌های ایرانی به‌ترتیب ۴۰ درصد و ۱۷ درصد رشد کرده است.

بر اساس این گزارش انتظار می‌رود سپرده‌های نزد بانک‌های ایران در جریان سال میلادی جاری با رشد ۲۲درصدی نسبت به سال قبل مواجه شود و به ۷۲۳هزار میلیارد تومان برسد. در پایان سال ۲۰۱۴ سپرده‌های نزد این بانک‌ها ۵۹۲هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، میزان وام پرداختی توسط این بانک‌ها نیز در سال ۲۰۱۵ با رشد ۱۹درصدی نسبت به سال قبل مواجه خواهد شد و به ۶۰۵هزار میلیارد تومان خواهد رسید. این رقم برای سال پیش ۵۰۸هزار میلیارد تومان اعلام شده است.

برچسب ها

نظرات شما

    دشتی می گوید :

    مردم فعلابهترین راه را در سپرده گذاری در بانکها مبینند چون ارز .مسکن .وطلا…و در این زمان در حالت رکود بازار است