ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۴:۲۱
ناحیه منو


رقابت سامسونگ و اپل در سال جدید

رقابت سامسونگ و اپل در سال جدیدشرکت اپل همچنان متکی به گوشی‌های آیفون است. در سه ماه گذشته این شرکت ۶۸ درصد درآمد خود را از فروش این گوشی‌ها به دست آورده است. پول به دست ...

رقابت سامسونگ و اپل در سال جدید

شرکت اپل همچنان متکی به گوشی‌های آیفون است. در سه ماه گذشته این شرکت ۶۸ درصد درآمد خود را از فروش این گوشی‌ها به دست آورده است. پول به دست آمده از فروش آیفون، به احتمال زیاد درصد بیشتری از درآمد خالص اپل را تشکیل می‌دهد. مشتریان آیفون به وفاداری معروف هستند و بعید به نظر می‌رسد که از محصولات اپل دست بکشند. اما شرکت اپل همچنان با رقبایی در بازار گوشی‌های همراه مواجه است.

قرار است از گوشی جدید شرکت اپل در ماه سپتامبر رونمایی شود. با این‌حال بزرگ‌ترین رقبایی که آیفون جدید شرکت اپل می‌تواند با آن مواجه شود، درماه جاری به نمایش گذاشته می‌شود. Galaxy S7 شرکت سامسونگ و گوشی G5 شرکت ال‌جی قرار است به‌زودی رونمایی شود. به نظر می‌رسد این دوگوشی در بین گوشی‌های دیگر محبوب‌ترین گوشی‌های هوشمند اندروید سال ۲۰۱۶ باشد.

شرکت‌های اپل، سامسونگ و ال‌جی از محبوب‌ترین شرکت‌های تولید‌کننده گوشی‌های همراه از نظر مردم آمریکا هستند. در سه‌ماه آخر سال ۲۰۱۵ حدود ۲۰۰ میلیون نفر از جمعیت آمریکا صاحب گوشی‌ همراه بوده‌اند. از این میزان۴۲.۹ درصد آیفون، ۲۸.۴درصد سامسونگ و ۹.۹درصد گوشی همراه ال‌جی داشته‌اند. سایر شرکت‌ها مثل هوآوی و شیائومی (Xiaomi)، رقیب شرکت اپل دربازارهای دیگری به جز آمریکا، مثل بازار چین، بوده‌اند.

با این‌حال آمریکا هنوز دومین بازار بزرگ گوشی همراه در دنیا است. با اینکه گوشی‌های هوشمند ساخت شرکت‌های متنوع بزرگ تکنولوژی می‌توانند رقیبی برای آیفون جدید شرکت اپل باشند، اما همان‌طور که گفته شد، بزرگ‌ترین رقبای آیفون جدید، به احتمال زیاد Galaxy S7 و G5 خواهند بود.

برخی مجرمان به سمت استفاده از آیفون می‌روند چون با تکیه بر رمزگذاری قدرتمندش می‌توانند کار خلاف خود را راحت‌تر انجام دهند. این را سه گروه اعمال قانون در یک دادگاه بیان کردند. آنطور که این سه گروه برای قاضی دادگاه اپل و وزارت دادگستری آمریکا توضیح دادند، آنها از «موارد متعددی» اطلاع دارند که در آن مجرمانی که اطلاعات تلفن همراه‌شان لو می‌رفت، به سراغ آیفون می‌رفتند.

طبق آنچه این سه گروه به آن اشاره کردند، در یک تماس تلفنی از زندان در سال ۲۰۱۵ که توسط مقامات نیویورک جلوی آن گرفته شد، یک زندانی سیستم عملیاتی رمزگذاری اپل را «هدیه‌ای از جانب خدا» نامیده بود. ماه گذشته دولت توانست از دادگاه حکمی بگیرد که در آن اپل موظف به نوشتن نرم‌افزاری جدید برای غیرفعال کردن حفاظت از رمزعبور و اجازه دسترسی به آیفون یکی از مهاجمان در حملات سن‌برناندینو شده بود.

اپل خواستار لغو این حکم شده چون معتقد است چنین حرکتی می‌تواند یک بدعت خطرناک ایجاد کند و امنیت مشتری‌ها را به خطر اندازد. روز پنجشنبه نیز جمعی از شرکت‌های پیشرو فناوری از جمله گوگل، فیس‌بوک و مایکروسافت و البته ده‌ها شرکت دیگر در حمایت از اپل با نوشتن یک دفاعیه رسمی و ارائه آن به دادگاه از مقاومت اپل در برابر تصمیم دادگاه حمایت کرده بودند.

وزارت دادگستری هم البته در این ماجرا تنها نیست و از پشتیبانی گروه‌های اعمال قانون و نیز شش نفر از بستگان قربانیان حملات سن‌برناندینو بهره می‌برد. حال باید دید کشمکش میان دو طرف این دادگاه به کجا خواهد انجامید.

برچسب ها

نظرات شما