ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۰۸
ناحیه منو


رونمایی از خودپرداز ایرانی

به گزارش حساب من رونمایی از عابربانک یا خودپرداز ایرانی در مراسمی که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار البرز ، سفیر کره جنوبی و تنی چند از مقامات کشوری برگزار شد، ...

به گزارش حساب من رونمایی از عابربانک یا خودپرداز ایرانی در مراسمی که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار البرز ، سفیر کره جنوبی و تنی چند از مقامات کشوری برگزار شد، گزارشی از آمار و ارقام مرتبط با هزینه های ارزی واردات دستگاه های خودپرداز و زیان های ناشی از وابستگی در تولید این دستگاه ها توسط رییس این شرکت ارائه شد.

محمد لهراسبی نژاد مدیرعامل پیکو الکترونیکس حرکت در جهت خودکفایی در صنایع بانکی را مربوط به ۲۳ سال پیش خواند و گفت: کشور کره به عنوان یکی از پنج اقتصاد برتر دنیا در مسیر تولید صنایع بانکی همراه و هم قدم ما بوده است. با همکاری متخصصان کره ای توانسته ایم تکنولوژی و علم تولید را وارد کنیم و در امر تولید کاملا از توان و منابع داخلی استفاده کرده ایم.
وی ادامه داد: با توجه به آمارهای بانک مرکزی در کشور با کمبود تجهیزات بانکی به ویژه دستگاه های خودپرداز مواجه هستیم و بر اساس تحقیقات ما منطقه خاورمیانه و افریقا می تواند بازار مناسبی برای ارسال محصولات تولیدی در حوزه بانکداری باشد.
لهراسبی نژاد با اعلام این خبر که نخستین محموله دستگاه های خودپرداز که کاملا در داخل کشور تولید شده است به کشور ترکمنستان ارسال شده است، افزود: محموله های بعدی ما در آینده به مقصد کشورهای آذربایجان، مصر، روسیه و دیگر کشورهای خاورمیانه و افریقا ارسال خواهد شد.محمد لهراسبی نژاد رییس هیات مدیره شرکت تولیدی خودپردازهای بانکی بهستان نیز در این رابطه گفت: این شرکت سالانه ۱۰ هزار دستگاه خودپرداز بانکی تولید خواهد کرد و قرار است بخشی از تولید آن به کشورهای ترکمنستان، مصر، آذربایجان و روسیه صادر شود.وی اظهار کرد: این شرکت در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار با اشتغالزایی ۷۰۰ نفر در شهرک صنعتی هشتگرد استان البرز راه اندازی شده است.
در ادامه این مراسم سفیر کشور کره جنوبی با تبریک به کشور ایران برای راه اندازی خط تولید دستگاه های خودپرداز، گفت: همکاری پیکو الکترونیکس از ایران و چانگهو کامنت از کره جنوبی را مدلی موفق از همکاری تجاری بین دو کشور است.
وی ادامه داد: امیدوارم این همکاری خوب با توجه به کیفیت محصولاتی که طرف ایرانید تولید کرده است ادامه داشته باشد. محصولاتی که در ایران تولید می شود علاوه بر تامین نیاز داخلی این کشور می تواند منطقه و کشورهای همسایه ایران را نیز تامین کند.
تجاری سازی علم از نیازهای اساسی کشور
در ادامه مراسم افتتاح خط تولید انبوه و صادرات دستگاه های خودپرداز ساخت ایران، علی اصغر توفیق معاون آموزشی، پژوهشی و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم تصریح کرد: این اولین مجموعه صنعتی نیست که در راستای خودکفایی اقتصادی در ایران راه اندازی شده است و قطعا آخرین مجموعه نیز نخواهد بود.
علی اصغر توفیق معاون آموزش و پژوهش وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به رغم برخورداری ایران از بسترهای علمی، هنوز فرآیند تجاری سازی دستاوردهای علمی در آن به خوبی انجام نمی شود.
علی اصغر توفیق افزود: فقط تولید علم مطلوب نیست بلکه باید از آن برای تولید کالا و بهبود سیستم اقتصادی کشور بهره برد وی اظهار داشت: امروز علم و ثروت به هم پیوسته هستند و هر دو باید در خدمت یکدیگر قرار گیرند.
توفیق ادامه داد: تولید و صادرات دستگاه های خودپرداز افتخار دیگری است که صنعت گران ایران اسلامی به دست آورده اند. نوع همکاری ایران و کره جنوبی در تاسیس برند مشترک و استفاده حداکثری ما از منابع و نیروی نسانی داخلی بسیار غرور آفرین است.
وی بازار منطقه برای صادرات دستگاه های خوپرداز و دیگر محصولات مرتبط با صنایع بانکداری را بسیار مناسب ارزیابی کرد و افزود: برای کسب استقلال اقتصادی حتما نیازی به وجود کارخانه های بزرگ و تکنولوژی های پیشرفته نیست. این مهم وقتی به کار می آید که عزم راسخ و اراده قوی در کار باشد که صنعتگران ما نشان داده اند این ویژگی را دارند.
توفیق در پایان صحبت های خود حضور در بازارهای جهانی را نیاز کشور برای رسیدن به استقلال کامل اقتصادی عنوان کرد.
وی، روند توسعه و ایجاد صنایع در کشور نسبت به گذشته را بهتر ارزیابی کرد و گفت: گشایش واحدهای تولیدی جدید در کشور، نشان از آینده نگری دارد.
معاون آموزش و پژوهش وزارت صنعت ، معدن و تجارت بیان داشت: سرمایه انسانی خوبی درکشور داریم لیکن باید از این سرمایه استفاده بهینه شود، ایران در تولید علم در دنیا جزو ۲۰ کشور برتر دنیاست و در برخی علوم مانند نانو و بایو در ردیف ۸ کشور جهان قرار دارد.توفیق تاکید کرد: با تمام علم و نیروی انسانی که در کشور داریم یک ایراد اساسی وجود دارد و آن عدم تبدیل علم به کالا و ثروت است.

برچسب ها

نظرات شما

  ali akbar rasaee می گوید :

  وای خدا به داد برسه نشه پراید!!!

  ناصر n می گوید :

  امیدوارم کارش خوب باشد و مردم را کلافه نکند

  شاکری می گوید :

  تولید دستگاه خودپرداز در کشور مبارک باد