ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ ، ساعت : ۰۹:۲۲
ناحیه منو


رکود در بازار مسکن حاکم است

به گفته ایرج رهبر، رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان تهران، رکود در بازار مسکن حاکم است و فعلا تغییر و تحولی در بازار مسکن نخواهیم داشت، مگر اینکه در شهریور ماه که ماه اوج خریدو فروش‌ها ...

مسکن مهر

به گفته ایرج رهبر، رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان تهران، رکود در بازار مسکن حاکم است و فعلا تغییر و تحولی در بازار مسکن نخواهیم داشت، مگر اینکه در شهریور ماه که ماه اوج خریدو فروش‌ها است، مردم و نیازمندان مسکن دست از صبر یکساله  بکشند و وارد بازار شوند. با این حال، رهبر معتقد است که به نظر نمی‌رسد بازار مسکن تا پایان سال از حالت رکود خارج شود و این بازار تحت تاثیر موضوعی جدید با تغییر قیمتی همراه کند. چرا که در حال حاضر برنامه‌ای در انتظار بازار مسکن نیست و تمهیداتی برای خروج از رکود در نظر گرفته نشده‌است. حتی براساس صحبت های رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان تهران، در سال جاری صدور پروانه‌های ساختمانی نسبت به سال گذشته کمتر شده و این روند، سازندگان کمتری را به سمت بازار مسکن فرا می‌خواند، بنابراین ممکن است اندکی ساخت و ساز در تهران کمتر شود و بازار همچنان در رکود باقی بماند.

محمد مهدی مافی، دبیر انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن استان تهران هم دراین باره گفته است: اگر از نظر اقتصادی اتفاق خاصی در جامعه نیفتد روند فعلی بازار تا پایان سال ادامه خواهد داشت. اگر بازارهای بالادستی و سیاست‌گذاری‌های پولی تغییر بزرگی داشته باشد ممکن است روند بازار مسکن تغییر کند.

به این ترتیب، خیلی معتقدند که تا پایان سال، وضعیت بازار مسکن به همین شکل است و قیمت‌ها به ثبات رسیده. بنابراین افرادی که قصد خرید دارند و البته مصرف کننده این بخش هستند، می‌توانند به سمت بازار بیایند. پس با این حساب، بهترین زمان خرید خانه، الان است که بازار راکد باقی مانده و افزایش قیمتی ندارد.

با وجود رکود در بازار مسکن، هنوز هم خانه هایی با قیمت متری ۱۹ میلیون تومان به فروش می رسند. مثل خانه ای در چیذر که با این قیمت به فروش رسید و گرانترین ملک شمال شهر تهران در هفته سوم مرداد ماه شد. ارزانترین ملک در این ناحیه متعلق به خانه ای در تهرانپارس با قیمت متری ۳.۶ میلیون تومان رسید.

ارزانترین ملک معامله شده تهران در هفته سوم مرداد ماه مربوط به خانه ای در شهر ری بود که به قیمت متری ۱.۲ میلیون تومان، فروخته شد.

برچسب ها

نظرات شما