ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۵۵
ناحیه منو


رکوردشکنی بازار بورس

در معاملات سومین روز هفته، بورس تهران توانست رکورد شکنی جدیدی را تجربه کند و با رشد نسبی قیمت ها وارد محدوده ی ۶۶ هزار واحدی شود.رکوردشکنی بازار بورس حاکم شدن جو خوش بینی نسبت به ...

در معاملات سومین روز هفته، بورس تهران توانست رکورد شکنی جدیدی را تجربه کند و با رشد نسبی قیمت ها وارد محدوده ی ۶۶ هزار واحدی شود.

رکوردشکنی بازار بورس

 

حاکم شدن جو خوش بینی نسبت به حصول توافق در مذاکرات هسته‌ای موجب شد تا روند متعادلی در تالار شیشه‌ای حاکم شده و میل به خرید توسط سهامداران افزایش پیدا کند، این در حالی است که به دلیل مشخص نبودن نتیجه مذاکرات وین، همچنان عده‌ای احتیاط کرده و وارد میدان نشده‌اند به همین دلیل اندکی از جو هیجانی بورس کاسته شده است.

 

در معاملات امروز بورس تهران میل به خرید در سهامداران مشاهده شد و طبق روال شرکتهای بانکی و خودرویی مورد توجه اهالی بازار قرار گرفت به طوری که شرکتهای پالایشگاه بندرعباس، اصفهان، کشتیرانی، ملی مس، مپنا، بانک تجارت و سینا بیشترین تاثیر را در رشد ۲۳۹ واحدی شاخص و رسیدن آن به کانال ۶۶ هزار و ۱۹ واحدی گذاشتند.

 

امروز همچنین عرضه و تقاضای متعادلی در بازار حاکم بود و شرکتهایی مانند سرمایه گذاری خوارزمی، فرآورده‌های نسوز و بانک پاسارگاد بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند همچنین شرکتهای بانک اقتصاد نوین، نورد آلومینیوم و فولاد خراسان از بیشترین تقاضای فروش برخوردار شدند.امروز با افزایش نسبی قیمت‌ها و بهبود تقاضا ارزش و حجم معاملات نیز رشد کرد و در مجموع ۷۰۳ میلیون سهم به ارزش ۱۲۶ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به ۲۸۷ هزار میلیارد تومان رسید.

برچسب ها

نظرات شما

    جوزانی می گوید :

    در بازار بورس ایران خریدار وفروشنده هر دو میبایست با احتیاط عمل کنند ودقیقا موقعیت را بسنجند وبعد اقدام کنند