ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۵:۲۶
ناحیه منو


ساخت اولین نیروگاه اتمی شناور در چین

به گزارش وبسایت مالی حساب من ،براساس توافق انجام شده، روسیه با همکاری چین یک نیروگاه اتمی شناور برای این کشور می سازد که برای تامین انرژی و همچنین در صورت نیاز شیرین کردن آب ...

به گزارش وبسایت مالی حساب من ،براساس توافق انجام شده، روسیه با همکاری چین یک نیروگاه اتمی شناور برای این کشور می سازد که برای تامین انرژی و همچنین در صورت نیاز شیرین کردن آب در مناطق ساحلی دوردست و جزیره ای کاربرد خواهد داشت.

خبر ساخت این نیروگاه پس از سفر دو روزه لی کچیانگ نخست وزیر چین به روسیه و دیدار روز سه شنبه وی با دیمیتری مدودیف نخست وزیر این کشور اعلام شده که در جریان آن ۲۰ سند اقتصادی امضا و همچنین یک بیانیه همکاری های اتمی صادر شد.

شرکت روس اتم پیمانکار ساخت این نیروگاه روز چهارشنبه اعلام کرد که فناوری مورد توافق ویژه کاربرد نوترون های سریع مربوط به نسل چهارم راکتورها است.

پیش از این نیز با همکاری روسیه دو بلوک نیروگاه اتمی در تیان چین راه اندازی شده و دو واحد هزار مگاواتی دیگر آن نیز در حال ساخت است.

اولین نیروگاه اتمی شناور قابل جابجایی روسیه به نام لومونوسوف که ساخته شده و قرار است پس از کسب اطمینان آزمایشی سال ۲۰۱۹ وارد مدار شود، دو کاربرد تولید برق و آب شیرین دارد.

نیروگاه شناور با توان تولید ۷۰ مگاوات برای تامین نیاز برق و آب اشامیدنی شهرهایی با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر به دلیل جابجایی ویژه مناطق دوردست و سخت گذر است.این نیروگاه با ۷۰ خدمه، ۳۵ تا ۴۰ سال عمر و ۲۱,۵ هزار تن وزن به عنوان ایستگاه شیرین کننده آب تا ۲۴۰ هزار متر مکعب در روز نیز قابل استفاده می باشد و بارگذاری رآکتورها هم هر ۳۰ تا ۳۶ ماه یک بار انجام گیرد.

 

برچسب ها

نظرات شما