ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۰:۱۳
ناحیه منو


ساخت ۱۰ هتل در ایران توسط ترکیه

تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های گردشگری بین ایران و ترکیه توسط «مسعود سلطانی‌فر» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و «ماهر اونال» وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در چهارمین کمیته فنی ...

تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های گردشگری بین ایران و ترکیه توسط «مسعود سلطانی‌فر» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و «ماهر اونال» وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در چهارمین کمیته فنی مشترک فعالان بخش گردشگری ایران و ترکیه در هتل لاله تهران، به امضای مسئولان گردشگری دو کشور رسید.

ساخت ۱۰ هتل در ایران توسط ترکیه

براساس این تفاهم‌نامه، طرف ترک برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری ایران و به ویژه ساخت ۱۰ هتل در شهرهای مختلف کشورمان اعلام آمادگی کرده است، همچنین برنامه‌ریزی برای ایجاد توازن در تبادل گردشگر بین دو کشور از دیگر موارد مورد توافق بین ایران و ترکیه است.

براساس نتایج چهارمین کمیته فنی مشترک گردشگری، طرف ترک آمادگی خود را برای انتقال تجربیات در زمینه بازاریابی و تبلیغات گردشگری به طرف ایرانی اعلام کرده است، همچنین دو طرف از حضور در رویدادهای مختلف حوزه گردشگری ایران و ترکیه استقبال کرده اند.

افتتاح دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در ترکیه از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه بود در عین حال طرف ترک نسبت به ارائه ظرفیت‌های آموزشی بخش گردشگری این کشور به بخش خصوصی و دولتی ایران اعلام آمادگی کرد.

همچنین براساس توافق صورت‌گرفته در این تفاهم‌نامه، دو طرف در خصوص معرفی ایران و ترکیه در مناطق دوردست دو کشور، تولید محصولات گردشگری و تعریف بسته‌های گردشگری جدید اعلام آمادگی کردند.

بنا به توافق دو طرف، نشست بعدی کمیته فنی مشترک گردشگری ایران و ترکیه در شهر آنکارا برگزار خواهد شد.

به گفته‌ی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری، همکاری‌های ایران و ترکیه در حوزه گردشگری وارد فاز اجرایی شده است.

«مسعود سلطانی‌فر» معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در حاشیه‌ی امضای تفاهم‌نامه همکاری گردشگری بین ایران و ترکیه، گفت که ایران در تمامی زمینه‌های گردشگری فرهنگی -تاریخی، طبیعی، زیارتی، گردشگری سلامت (علمی)، گردشگری هنری و گردشگری ورزشی دارای ظرفیت‌های قابل توجهی است.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد که ما از تمامی این ظرفیت‌ها برای توسعه صنعت گردشگری استفاده می‌کنیم، از جمله مواردی که در اولویت برنامه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است می‌توان به تسهیلات صدور ویزا، گسترش اماکن اقامتی، افزایش ارتقای سطح خدمات، گسترش دفاتر اطلاع رسانی گردشگری در سایر کشورها و توسعه شبکه حمل و نقل ریلی، هوایی و زمینی اشاره کرد که سرمایه‌گذاری وسیعی در این حوزه‌ها آغاز شده است.

سلطانی‌فر بیان کرد که از دو سال قبل، حرکت جدیدی برای استفاده از ظرفیتهای بخش گردشگری آغاز شده است و ما علاقه مند هستیم برای توسعه این صنعت، از تجربیات و همکاری‌های، کشورهای موفق در حوزه گردشگری استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه، همکاری‌های دو کشور ایران و ترکیه در حوزه گردشگری وارد فاز عملیاتی و اجرایی شده است، افزود که کمیته‌های فنی مشترک باید جلسات خود را به طور منظم برگزار کنند و اجرایی شدن مفاد تفاهم‌نامه را به صورت جدی مورد پیگیری قرار دهند.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به مذاکرات و نشست‌های خود با مسئولان گردشگری سایر کشورها، افزود که ما از حضور سرمایه‌گذاران خارجی در بخش گردشگری کشورمان استقبال می‌کنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد که اراده دو طرف برای گسترش واقعی روابط در حوزه گردشگری، جدی و محکم است.

«ماهر اونال» وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در حاشیه‌ی امضای تفاهم‌نامه همکاری گردشگری بین دو کشور و در دیدار با مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که تعریف گردشگری صرفا به آفتاب، دریا و ساحل، امری اشتباه است و باید در این صنعت تنوع ایجاد کرد، در این راستا، ایران ظرفیت و شانس بزرگی در حوزه جذب گردشگران تاریخی-فرهنگی، طبیعی و زیارتی دارد.

وی ادامه داد که کشور ایران صاحب سنت و تجربیات مهمی است، موسیقی، آئین‌ها، بازی ها، میراث فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری ایران، یک ظرفیت و توانمندی عظیم است که باید به دنیا معرفی شود.

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه با بیان اینکه، باید به گردشگری تنوع بخشید، یادآور شد که برگزاری روزها و هفته‌های فرهنگی در ایران می‌تواند به جاذبه‌ای بزرگ برای گردشگران سایر کشورها تبدیل شود.

اونال گفت که گردشگران به تجربه هر آنچه در کشور مقصد وجود دارد علاقه‌مند هستند و با توجه به اینکه ایران کشوری غنی است و فرهنگی ریشه دار دارد، می‌تواند مقصد مناسبی برای گردشگران فرهنگی و تاریخی باشد.

وی گفت که افزایش تعداد پروازها بین دو کشور و برگزاری تورهای تلفیقی، ایران و ترکیه را به اهداف تعیین شده در بخش گردشگری می‌رساند.وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در پایان افزود که مسئولیت اصلی ما ایجاد زمینه مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران ایرانی و ترکیه‌ای برای حضور در بخش گردشگری دو کشور است.

برچسب ها

نظرات شما