ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : شنبه, ۹ اسفند , ۱۳۹۹ ، ساعت : ۲۱:۱۸
ناحیه منو


ساماندهی نحوه قیمت‌گذاری خودروی داخلی

یک هیأت مرکزی متشکل از نهادها و سازمان‌های مرتبط باساماندهی نحوه قیمت‌گذاری خودروی داخلی برای تعیین قیمت خودروی داخلی تشکیل می‌شود.عزت‌الله یوسفیان ملا رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از تهیه و تدوین ...

یک هیأت مرکزی متشکل از نهادها و سازمان‌های مرتبط باساماندهی نحوه قیمت‌گذاری خودروی داخلی برای تعیین قیمت خودروی داخلی تشکیل می‌شود.عزت‌الله یوسفیان ملا رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از تهیه و تدوین طرحی برای تعیین مکانیزم قیمت خودرو خبر داد.

او با اشاره به گلایه‌های رئیس‌ جمهور، نمایندگان و مردم از قیمت‌های اعلام شده از سوی شورای رقابت گفت: پس از طرح گلایه‌ها جمعی از نمایندگان طی طرحی مکانیزم جدیدی را برای تعیین قیمت خودرو مشخص کردند.

نماینده آمل با بیان اینکه در این طرح مکانیزم لازم برای تعیین قیمت خودرو مشخص شده است گفت: در این طرح به دنبال آن هستیم که یک هیأت مرکزی برای تعیین قیمت خودرو تشکیل شود تا این هیأت پیرامون قیمت خودرو اعلام نظر کند.

یوسفیان ملا با اعلام اینکه طرح مذکور « ساماندهی نحوه قیمت‌گذاری خودروی داخلی » نام دارد، گفت: این طرح دارای یک ماده‌ واحده است که بر اساس آن برای قیمت‌گذاری عادلانه خودرو هیأت مرکزی با حضور نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای مرتبط تشکیل می‌شود.

در این زابطه

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره خودسوزی اخیر یک صنعتگر ایلامی در مقابل بانک صنعت‌ومعدن توضیحاتی داد.

محمدرضا نعمت‌زاده در گفت‌و‌گو با «اقتصادنیوز» گفت: این فرد یکی از صنعتگران استان ایلام بود که درخواست تسهیلات سرمایه در گردش از یکی از بانک‌ها را داشت.
او ادامه داد: بانک عامل، سال قبل نیمی از تسهیلات را ارائه کرده، چرا که روش بانک‌ها این است که به یک‌باره پول را پرداخت نکنند. بسیار اتفاق افتاده است که فردی تسهیلاتی را دریافت کرده ولی در جای دیگر خرج کرده و همین موضوع باعث شده که بانک‌ها با احتیاط بشتری اقدام به پرداخت تسهیلات کنند.
نعمت‌زاده با بیان اینکه این فرد در وصیت‌نامه خود اعلام کرده است که دو نفر از کارمندان بانکی از او حق حساب خواسته‌اند، گفت: نمی‌دانم راست است یا نه ولی سریعا به مدیرعامل بانک صنعت‌و‌معدن نامه زده‌ام که به این موضوع رسیدگی کند. در حال حاضر گروه ویژه‌ای برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شده است تا با آنها برخورد قانونی شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه من دستور موکد برای رسیدگی به این موضوع را داده‌ام، گفت: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده پسر این شخص نیز چند سال قبل اقدام به خودکشی کرده که چرایی آن را نمی‌دانم.
او با تاکید بر اینکه این اقدام به این معنی نیست که اینقدرها وضع صنعت خراب است که کسی بخواهد به خاطر آن خودسوزی کند، گفت: بله، وضع صنعت مطلوب نیست و بسیاری از صنایع از سوی بانک‌ها توقیف و تملک شده‌اند اما صنعت در کشور در شرایطی هم به سر نمی‌برد که فردی به خاطر آن خودسوزی کند.
پنجشنبه ۱۶ مرداد مردی که مدیرعامل کارخانه پروفیل زاگراس بود در محل ساختمان مرکزی بانک صنعت و معدن واقع در منطقه پارک‌وی تهران اقدام به خودسوزی کرد. این فرد که به بیمارستان سوانح سوختگی منتقل شده بود روز دوشنبه ۱۹ مرداد بر اثر شدت جراحات ناشی از سوختگی درگذشت.

برچسب ها

نظرات شما