ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۰:۱۰
ناحیه منو


سردی بازار خودرو

به گزارش حساب من پیرامون سردی بازار خودرو برخی از نمایشگاه‌داران که امید فراوانی به روزهای پایانی سال دارند تا شاید بازار از رونقی نسبی برخوردار شود در گفت‌و‌گوها عنوان می‌کنند که طبق روال هر ساله ...

به گزارش حساب من پیرامون سردی بازار خودرو برخی از نمایشگاه‌داران که امید فراوانی به روزهای پایانی سال دارند تا شاید بازار از رونقی نسبی برخوردار شود در گفت‌و‌گوها عنوان می‌کنند که طبق روال هر ساله در دو ماه پایانی سال، بازار رونقی به خود می‌گیرد و معاملات افزایش پیدا می‌کند حال آنکه امسال هنوز این اتفاق رخ نداده و کمتر کسی به بازار خودرو سر می‌زند، اما جریان بازار خودروی کشور، طی دو سال گذشته نشان داد که این بازار متاثر از اخبار اقتصادی و سیاسی کشور است؛ به‌طوری‌که بازار مذکور در شرایطی تحت‌تاثیر بازار ارز دچار نوسانات قیمتی می‌شد و گاه با توجه به اخبار مربوط به مذاکرات هسته‌ای با تحولات قیمتی روبه‌رو بود. این در شرایطی است که طی ۶ ماه گذشته هیچ خبر خوشایند یا ناخوشایندی نتوانسته منجر به تحرک بازار خودرو شود.در این زمینه یک فعال بازار عنوان می‌کند که پلاک سال جدید در دوماه پایان سال همیشه محرکی برای جذب مشتری خودرو بود حال آنکه مشتریان نسبت به این موضوع نیز بی‌تفاوت شده‌اند.

 

 

این بی‌تفاوتی در بازار خودروهای خارجی نیز به وضوح دیده می‌شود، چرا که مصوبه اخیر شورای سیاست‌گذاری خودرو مبنی‌بر حذف وارد‌کنندگان متفرقه از سیستم ثبت سفارش تاثیری بر بازار خودروهای مذکور نداشت. در این زمینه نیز یک فعال بازار به خبرنگار ما می‌گوید که به‌رغم اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی‌بر منحصر شدن واردات خودرو به نمایندگی‌های رسمی خودروسازان خارجی، اما قیمت این خودروها تغییری نکرده است. وی البته به این نکته نیز اشاره می‌کند که انحصاری شدن بازار خودروهای وارداتی ممکن است باعث افزایش قیمت این محصولات در آینده شود.
بر همین اساس یک منبع آگاه در وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت نیز به خبرنگار ما می‌گوید که هزاران ثبت سفارش خودرو از سوی افراد متفرقه صورت گرفته که تاورود این خودروها به بازار پیش‌بینی می‌شود تا ۶ ماه آینده تغییر قیمتی در بازار وارداتی‌ها رخ ندهد.
بنابراین بازار خودروهای وارداتی طی هفته جاری تغییر قیمتی خاصی به خود ندیده است، اما بازگردیم به بازار داخلی‌ها با طرح این سوال که رکود تا چه زمانی گریبانگیر این بازار خواهد بود؟ در این زمینه مدیرعامل گروه صنعتی سایپا دوشنبه هفته جاری در جلسه‌ نقد و بررسی ورود شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو با اشاره به اظهارات رضا شیوا، رئیس شورای رقابت مبنی‌بر اینکه قیمت خودرو تا اردیبهشت‌ماه افزایش پیدا نخواهد کرد تاکید کرده بود که مشتریان خودرو با اطمینان به اینکه قیمت‌ها تا اردیبهشت افزایش نخواهد یافت عجله‌ای برای خرید ندارند؛ بنابراین به‌نظر می‌رسد که خودروسازان پیش‌بینی می‌کنند که سال آینده، سال رونق بازار باشد.

نوسان قیمت برخی خودروها
سری به بازار خودرو کشور بزنیم و ببینیم قیمت خودروهای داخلی چه افت‌و‌‌خیزی را در هفته جاری تجربه کرده است.
به گفته نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت، این هفته بیشتر خودروهای داخلی تثبیت قیمت را به خود دیدند و تنها دو خودرو سمند LX، و تندر پارس با افت‌و‌‌خیز قیمتی روبه‌رو بودند.
آن طور که فعالان بازار می‌گویند، در حال حاضر پژو ۲۰۶ به قیمت ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود و این قیمت از ثبات ۲۰۶ طی هفته جاری حکایت می‌کند. همچنین پژو ۲۰۶ صندوقدار V8 نیز که در هفته جاری نوسان خاصی را نداشته، هم‌اکنون ۳۷ میلیون تومان به فروش می‌رود.
در بین دیگر پژویی‌های ایران خودرو اما پژو ۴۰۵ مدل SLX قیمتی برابر با ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دارد. همچنین پژو پارس دو ایربگه و داشبورد جدید نیز در حال حاضر ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. از سوی دیگر، اما سمند LX با افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی روبه‌رو شده و از همین رو در حال حاضر قیمتی برابر با ۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دارد.
از بازار تیبا، اما خبر می‌رسد که این خودرو هم‌اکنون ۲۴ میلیون تومان قیمت دارد که این موضوع از تثبیت قیمت این خودرو در هفته جاری حکایت می‌کند.همچنین رانا هم که روزهای با ثباتی را در بازار سپری می‌کند، قیمت آن هم‌اکنون ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.
اما فعالان بازار در مورد قیمت پراید نیز تاکید می‌کنند که این خودرو با تغییر خاصی طی هفته جاری روبه‌رو نبوده و روزهای با ثباتی را پشت سر می‌گذارد. در این بین، مدل ۱۳۱ قیمتی برابر با ۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دارد و مدل ۱۳۲ هم ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. از سوی دیگر پراید ۱۱۱ یا همان مروارید نیز در حال حاضر قیمتی حدود ۲۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دارد.  اما آن طور که فعالان بازار می‌گویند، تندر-۹۰ این هفته همچون هفته پیش از آن، افزایش قیمت خاصی را به خود ندیده است، اما ظاهرا تندر پارس با کاهش ۸۰۰ هزار تومانی مواجه بوده است.

 

همچنین تندر-۹۰ اتومات نیز که در ایران خودرو به تولید می‌رسد و ظاهرا فیس لیفت آن نیز در ماه‌های آینده روانه بازار خودرو کشور خواهد شد، در حال حاضر ۵۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد. فعالان بازار همچنین در مورد سراتوی سایپا نیز عنوان می‌کنند که مدل اتومات این خودرو بدون تغییر قیمتی خاص طی هفته جاری، در حال حاضر ۷۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. سراتو یک مدل اتومات هم دارد که آن نیز افت‌و‌‌خیز خاصی را در قیمت تجربه نکرده و هم‌اکنون ۹۵ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. سایپا چند ماهی می‌شود که سراتو (محصول کیاموتورز کره) را در جاده مخصوص مونتاژ می‌کند و باید دید با ورود این خودرو به بازار، مشتریان آن را بیشتر خواهند پسندید یا مدل‌های وارداتی سراتو

برچسب ها

نظرات شما

  こんにちは!私は、これは知っているオフトピック が、あなたは私ができる場所を知っていたかと思いまして、見つける私のコメントフォームのためのキャプチャプラグインを?私はあなたと同じブログのプラットフォームを使用していると私はあるんです問題۱を見つけること?どうもありがとう!

  こんにちは!ハッカーとトラブルの問題の問題私はちょうどあなたがいずれかを持っている場合聞きしたかった? まで戻る私の最後のブログ(ワードプレス)は、ハッキングされたと私は負けてしまった原因なしにハードワークのか月。ハッカー に| メソッドソリューション何かありますか?

  本当に素晴らしい、それを維持する|正直が、あなたのサイトブログはであると読者|私はインターネットオンラインのあまりないんだ!私が先に行くと、あなたのブックマークう|後で戻ってきてサイトサイトを。 感謝

  ちょうどあなたの記事より少し多くを| 追加などについて|あなたは今まで思想とみなさがありますか?とすべて、私はあなたがの基本となる重要な貴重なが言うことを意味する。または画像​​あなたはいくつかの素晴らしいを追加した場合しかし|より多くのあなたの記事を与えるために、ビデオクリップ動画 “ポップ、想像する “!あなたのコンテンツが優れているがと画像と動画、このでしたウェブサイトのブログのいずれかである最も有益フィールド|そのニッチ最高。 グレートブログ!

  こんにちは!私は仕事で私周りにサーフィンを私の新しいからあなたのブログを!あなたのブログとすべてのあなたの記事を楽しみにしています|ちょうど私が愛していると言うしたかったを通じて読書を読ん! 続けてください 働く!

  shahidi می گوید :

  enshalah bartaraf mishe

  milad marjani می گوید :

  dame eid mage nist”?

  محسنی می گوید :

  خودرو از اولویت نیست واجبتر از ان مسکن است

  یوسف می گوید :

  بازار خودرو دیگر برای مردم جذابیتی ندارد

  babak roohi می گوید :

  ajibe alan ke dame eidi!!?