ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۰:۱۲
ناحیه منو


چگونه از سرقت منزل و اموال خود جلوگیری کنیم ؟

چگونه از سرقت منزل و اموال خود جلوگیری کنیم ؟ به گزارش حساب من مهمترین نکته برای حفظ امنیت خانه این است که دیگران را متوجه عدم حضور خود در خانه نکنید. معمولا سارقان خانه‌های را ...

چگونه از سرقت منزل و اموال خود جلوگیری کنیم ؟

به گزارش حساب من مهمترین نکته برای حفظ امنیت خانه این است که دیگران را متوجه عدم حضور خود در خانه نکنید. معمولا سارقان خانه‌های را برای دزدی انتخاب می‎کنند که از نبودن ساکنین آن اطمینان دارند. پس یکی از مهمترین عوامل این است که خانه شما خالی به نظر نرسد.برای اینکار از لامپ‌های اتوماتیک دارای زمان بندی استفاده کنید. خاموش و روشن شدن لامپ‌ها را طوری تنظیم کنید که رفت و آمد معمول شما را تداعی کند. با  زمانبدی مناسب می‌توانید حرکت افراد در خانه را تداعی کنید.  از لامپ‌هایی استفاده کنید که در صورت قطع برق بتوانند با باتری کار کنند. از تایمرهای مشابهی برای روشن و خاموش کردن تلویزیون و رادیو نیز می‌توانید استفاده کنید.

صدای زنگ تلفنتان را کم کنید تا صدای زنگ خوردن آن از بیرون شنیده نشود. اگر می‌توانید تماس‌هایتان را به تلفن دیگری منتقل کنید. تا بتوانید پاسخگوی تماس‌‌ها باشید. سارقین گاهی قبل از ورود به خانه با آن تماس می‌گیرند تا از نبود ساکنین اطمینان حاصل کنند.

همیشه درب پارکینگ را ببندید در این صورت اگر کسی به دنبال الگوی رفت و آمد شما به منزل باشد، موفق نخواهد بود. همیشه درب و پنجره های خانه را قفل کنید و از حفاظ‌های مناسب استفاده کنید. از قفل‌هایی استفاده کنید که امکان اره کردن قفل وجود نداشته باشد از قفل های ضد سرقت استفاده کنید. اگر قفل ورودی خانه و پارکینگ شما برجسته است حتما فضای خالی آن را با آهن به درب جوش دهید. کلید یدک را زیر جا کفشی و محل ‌های مخفی دیگر قرار ندهید زیرا سارقین از تمام این محل ها باخبر هستند. اگر بر حسب اتفاق کلید یدک قفل‌های خانه را گم کرده اید سریعا اقدام به عوض کردن قفل‌ها نمائید.

از نگهدارنده ی پنجره که اجاره نمیدهند پنجره بیشتر از ۲۰ سانتی متر باز شود، استفاده کنید. وسایل و اشیاء قیمتی خود را در نزدیکی پنجره قرار ندهید. پنجره ویترین مغازه برای سارقین هستند. از سیستم ضد سرقت برای در و پنجره‌های خانه استفاده کنید. شاخه‌های پائینی درخت های نزدیک خانه را قطع کنید تا امکان دسترسی به خانه از بین برود. محوطه بیرون خانه را روشن نگه دارید. میتوانید از لامپ‌هایی حساس به حرکت استفاده کنید. گیاهان و درختچه های اطراف خانه را کوتاه نگه دارید تا امکان مخفی شدن سارقین از بین برود.

ارتباط با همسایه ها یکی از راه ‌های حفظ امنیت خانه‌ی شماست. با همسایه‌های خود ملاقات کنید و از آنها بخواهید در زمانی که در خانه حضور ندارید مراقب خانه ی شما باشند.

برچسب ها

نظرات شما