ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۵:۴۴
ناحیه منو


سواستفاده از گواهی محصولات ارگانیک

رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران تاکید کرد که تاکنون هیچ شرکتی از این مرکز برای صدور گواهی محصولات ارگانیک تایید صلاحیت نشده است.علیرضا خاکی فیروز اظهار کرد: در عین حال برخی افراد سودجو، در ...

رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران تاکید کرد که تاکنون هیچ شرکتی از این مرکز برای صدور گواهی محصولات ارگانیک تایید صلاحیت نشده است.علیرضا خاکی فیروز اظهار کرد: در عین حال برخی افراد سودجو، در تبلیغات خود می‌گویند که عضو فلان انجمن شوید تا بتوانید نشان محصولات ارگانیک را دریافت کنید.

 

 

وی با بیان اینکه باید حاکمیتی وجود داشته باشد که تایید کند این محصولات ارگانیک است، گفت: در حال حاضر ما به عنوان تنها مرجع رسمی در ایران، هیچ شرکتی را برای صدور گواهی محصولات ارگانیک تایید نکرده‌ایم.

رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران با بیان اینکه برای بازرسی ارگانیک شرکت‌هایی را تایید صلاحیت کرده‌ایم، افزود: فعالیت این شرکت‌ها منجر به گواهی بازرسی می‌شود و مشخص نمی‌کند که محصول ارگانیک باشد.

خاکی فیروز ادامه داد: هر محصولی که به نام ارگانیک تولید می‌شود باید تا سه سال تولید و بازرسی شود و تمام مسائل مربوط به آسیب رسانی آن به محیط مورد کنترل قرار گیرد و در صورت موفقیت، بعد از سه سال می‌تواند نشان ارگانیک را دریافت کند.

وی با بیان اینکه سه شرکت تاکنون برای صدور گواهی محصولات ارگانیک به مرکز مراجعه کرده‌اند، اظهار کرد: مدارک این شرکت‌ها در حال بررسی بوده و ممکن است در آینده نزدیک مورد تایید قرار گیرد.رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران درباره ادعای برخی شرکت‌ها در خصوص داشتن تاییدیه محصول ارگانیک از سازمان‌های جهانی گفت: اگر یک نهاد اعتباردهی بین‌المللی معتبر محصولی را تایید کرده باشد مشکلی ندارد و مردم می‌توانند برای اطمینان از این موضوع به سایت نهاد مربوط مراجعه کنند.

برچسب ها

نظرات شما

    شهمیزادی می گوید :

    محصول ارگانیک شرایط خاصی دارد که باید بهان توجه کرد ارگانیک در شرایط خاص نگداری میشود در این مورد دقت شود