ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۹:۰۳
ناحیه منو


شرایط بازنشستگی با حداقل سابقه بیمه

شرایط بازنشستگی با حداقل سابقه بیمه معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: چنانچه سابقه پرداخت حق‌بیمه کمتر از ۱۰ سال باشد، متقاضیان برقراری مستمری می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه سنوات کمتر از ۱۰ سال سهم ...

شرایط بازنشستگی با حداقل سابقه بیمه

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: چنانچه سابقه پرداخت حق‌بیمه کمتر از ۱۰ سال باشد، متقاضیان برقراری مستمری می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه سنوات کمتر از ۱۰ سال سهم بیمه‌شده و کارفرما از مزایای بازنشستگی بهره‌مند شوند.

محمد حسن زدا درباره بازنشستگی با ۱۰ سال سابقه بیمه‌ پردازی اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی به بیمه شدگانی که دارای حداقل ۶۰ سال تمام سن برای مردان و ۵۵ سال تمام سن برای زنان و حداقل ۱۰ سال تمام سابقه پرداخت حق‌بیمه باشند و یا طبق آرای کمیسیون‌های پزشکی موضوع ماده ۹۱ قانون تأمین‌اجتماعی، ازکارافتاده کلی شناخته شده ولی شرایط دریافت مستمری را ندارند و سن متقاضیان مرد کمتر از ۶۰ سال و زن کمتر از ۵۵ سال باشد، متناسب با سنوات پرداخت حق‌بیمه، مستمری بازنشستگی پرداخت می‌کند.

وی گفت: چنانچه سابقه پرداخت حق‌بیمه افراد مذکور کمتر از ۱۰ سال باشد، متقاضیان برقراری مستمری می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه سنوات کمتر از ۱۰ سال سهم بیمه‌شده و کارفرما از مزایای بازنشستگی بهره‌مند شوند.

زدا افزود: پرداخت حق‌بیمه مذکور بر مبنای حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال تقاضای بازنشستگی محاسبه و پس از وصول به صورت یکجا، امکان صدور حکم برقراری مستمری از تاریخ وصول حق‌بیمه مربوطه و یا قطع بیمه‌پردازی وجود خواهد داشت.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: حداقل مستمری قابل پرداخت به متقاضیان بازنشستگی افرادی که ۱۰ سال یا کمتر حق‌بیمه پرداخت کرده‌اند از طریق حاصلضرب سنوات پرداخت حق‌بیمه در حداقل دستمزد سال تقاضا تقسیم بر ۳۰ به دست می‌آید.

زدا اظهار داشت: همچنین مبنای تعیین متوسط دستمزد در مواردی که کسری سابقه موجب اخذ حق‌ بیمه‌شده حداقل دستمزد سال تقاضا و درصورت کسری مدت آن تا ۲۴ ماه، باقی‌مانده از آخرین سابقه پرداخت حق‌بیمه قبلی فرد جبران خواهد شد.

وی گفت: درصورت فوت مستمری‌بگیر بازنشسته مشمول این قانون، بازماندگان حائز شرایط فرد از مستمری و سایر مزایای متعلقه به نسبت سنوات پرداخت حق‌بیمه متوفی برخوردار خواهند شد.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از تبعات ناشی از عدم آگاهی متقاضیان، واحدهای اجرایی این سازمان مکلف شده‌اند نحوه تعیین میزان مستمری و مزایای جانبی قابل پرداخت را به متقاضی بازنشستگی یادآور شده تا درصورت تمایل و اعلام کتبی، حکم بازنشستگی فرد صادر و به مرحله اجرا درآید.

برچسب ها

نظرات شما

    شکست عمر می گوید :

    بزرگترین ناعدالتی در کشوره ایران بنظره شما ای مسئولین نظام خداوند راضی هست یک خوزستانی یا مناطق جنوبی کشور با ۶۰ سال سن!! و ثابقه بیمه ای ۳۰ سال!!! باز نشسته بشوند و این در حالی است که خوزستانیها بندرت بیشتر از ۵۰ سال عمر میکنند و علت ان هم گرمای ۸ ماهه و سوزان ۵۵درجه و نبود امکانات انچنانی که در شهرهای بزرگ و صنعنتی کشور از جمله تهران و مشهد و تبریز و غیره می باشد ای کاش می شد مسئولین کشور برای ممانعت از کوچ کردن خوزستانیها به شهرهای خوش و اب و هوای کشور و مهاجرت روستاییان به شهرهای همجوار در مورد تغییر در نظام بیمه ای اقدام بکنند و یک خوزستانی با نصف ثابقه ی بیمه ای حداکثر۱۵ سال بازنشسته اعلام شود و حداکثر سن ۴۴ سالگی که این می تواند بزرگترین خدمت به مردمان خوزستان و جنوبی ایران بشود تا این مردمان نیز بتوانند از باقیمانده ی عمرشان در دوران بازنشستگی نهایت لذت رو ببرند

      شکست راه می گوید :

      بخدا این اقای شکست عمر راست می گه خوزستانیها تو زمان جنگ خیلی مظلوم بودند و دین خودشون رو به اسلام و انقلاب ادا کردند و همیشه گوش به فرمان رهبری برای دفاع از فرامین انقلاب و اسلام شیعه هستندو الان این خوزستانیها به کمک مسئولین نیاز دارن که به داد این کارگران زحمت کش در این گرمای وحشتناک برسند ووقتی سن بالا می رود کار کردن در هوای گرم خیلی سخت و خسته کننده می باشد حداقل این خدمت بازنشستگی با ۱۵سال ثابقه ی بیمه ای رو برای انها دولت خدمتگذار تصویب بکند