ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۵۴
ناحیه منو


عرضه محصولات جدید سایپا با مشارکت چینی ها

مدیر بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا در مراسم رونمایی از 4 محصول شرکت خودروسازی چانگان که در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو مشهد برگزار شده بود با اعلام این خبر که امسال سایپا 15 ...

مدیر بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا در مراسم رونمایی از ۴ محصول شرکت خودروسازی چانگان که در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو مشهد برگزار شده بود با اعلام این خبر که امسال سایپا ۱۵ محصول جدید را راهی بازار خواهد کرد، اظهارداشت: این محصولات عبارتند از سراتو،تیبا ۲، پراید ۱۵۱ ، آریو کلئیوس،ریچ ، سندرو و پادرا است .

وی با اشاره به اینکه با شرکای چینی خود که شرکت های چانگان و برلیانس هستند نیز محصولات H200، H320 ، V5 و CS را در دو مدل ۷۵ و ۳۵  و EADOهم تولید می  کنیم، اضافه کرد:مطابق برنامه‌ها نیو سراتو محصولی از شرکت کیاموتور هم تولید و عرضه خواهد شد.

مدیر بازاریابی و فروش شرکت سایپا با اشاره به اینکه خودروهای شرکت چانگان در شرکت سایپا کاشان و محصولات برلیانس هم در پارس خودرو تولید خواهد شد، گفت: شرایط فروش ۱۵ محصول مذکور جاری است و مشتریان می توانند آنها را با قیمت شرایط خوب خریداری کنند.

وی افزود: در این میان شرایط ساینا و سراتو هم اواخر شهریورماه به بازار عرضه خواهد شد.

در ادامه صحبت‌های فروزان مهر نماینده شرکت چینی چانگان به ارائه توضیحاتی در مورد این شرکت پرداخت و گفت: دو شرکت خودروسازی سایپا و چانگان چین پس از تحقیقات و مذاکره همکاری خود را آغاز کرده‌اند البته قرار است نخست این دو شرکت در زمینه خودروهای CKD فعالیت خود را آغاز و سپس در بومی سازی قطعات با یکدیگر مشارکت خواهند کرد.

چان چن یو مدیرکل فروش بین الملل شرکت چانگان اضافه کرد:در حال حاضر چانگان متناسب با نیازهای بازار ایران سالیانه یک تا دو مدل را روانه خودرو را روانه بازار خواهد کرد و از سال ۲۰۱۵ به تدریج تولید خود را در ایران بومی می‌کند.

وی اضافه کرد:شرکت چانگان از ژانویه تا جولای سال ۲۰۱۴ حدود۱.۵ میلیون خودرو به فروش رسانده است و پیش بینی می وشد که این رقم به ۲.۵ میلیون دستگاه هم افزایش یابد .

چان چن یو با اشاره به اینکه هنوز رقم سرمایه گذاری این شرکت در ایران مشخص نیست، تصریح کرد: چانگان حدود یک میلیارد دلار سرمایه گذاری در روسیه کرده است که امیدواریم با تعاملات سازنده با شرکت سایپا این رقم سرمایه گذاری را در ایران افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: این شرکت بیش از ۳۰۰ مرکز فروش و خدمات رسانی در ایران تأسیس خواهد کرد و طی دو سال آینده همه استان ها و شهرهای ایران را تحت پوشش قرار خواهد داد.

مدیر کل فروش بین الملل شرکت چانگان در رابطه با ذهنیت مردم ایران در مورد کیفیت نا مناسب خودروهای چینی هم افزود: هدف ما ارائه محصولات با کیفیت و رقابت با خودروسازان بزرگ دنیا است در بازار ایران هم با عرضه محصولات با کیفیت در صدد کسب رضایت مشتریان هستیم.

جابری مدیر پروژه های خارجی سایپا هم در ادامه صحبت‌های مدیر کل فروش بین الملل شرکت چانگان،  گفت:شرکت سایپا در پی تنوع محصولات خود ازطریق همکاری با شرکت های بزرگ جهانی هست اما به دلیل مشکلات تحریمی عملیاتی کردن این موضوع تا حدودی ممکن نیست.

وی افزود: از این رو و به دلیل پاسخگویی به نیاز مشتریان سایپا، در نظر گرفتیم درصد پایینی از محصولات خارجی خود را به چینی ها اختصاص دهیم.

جابری در خصوص شرکت چینی چانگان با بیان اینکه این شرکت از نظر شاخص درآمدی رتبه چهارم را در کشور چین داراست، اظهار داشت: چین به تازگی شروع به حضور در بازارهای جهانی و صادراتی کرده است از این رو در حال حاضر محصولات چانگان تنها به کشور روسیه و آمریکای جنوبی صادر می شود.

وی تصریح کرد: کیفیت خودروهای چانگان مورد تایید مهندسان ما قرار گرفته است و از طرفی قیمت این محصولات متناسب با قیمت شان تعیین شده است.

جابری افزود: در ابتدای کار خودروهای این شرکت به صورت CBU  وارد بازار ایران خواهد شد و پس از کسب اطمینان از رضایت مشتریان، شروع به بومی سازی قطعات می کنیم.

به گفته وی در صورت پیشرفت کار، ممکن است چانگان کارخانه ای را در کشور خریده و اقدام به تولید در داخل کند.

 

برچسب ها

نظرات شما