ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۰۷
ناحیه منو


عناوین مهم اقتصادی این هفته

به گزارش حساب من پیرامون عناوین مهم اقتصادی این هفته شاخص کل بورس با کاهش ۷۶.۶ واحدی به کمینه خود در هفده ماه اخیر یعنی ۶۴۸۴۰.۹ واحد رسیده است. ارزش کل معاملات رشد ۲۲ درصدی ...

به گزارش حساب من پیرامون عناوین مهم اقتصادی این هفته شاخص کل بورس با کاهش ۷۶.۶ واحدی به کمینه خود در هفده ماه اخیر یعنی ۶۴۸۴۰.۹ واحد رسیده است. ارزش کل معاملات رشد ۲۲ درصدی داشته و به ۱۱۱.۷ میلیارد تومان رسیده است. نزدیک به یک پنجم ارزش کل معاملات مربوط به گروه خودرو بوده است.

 

بزرگترین خودروساز کشور یعنی ایران خودرو با ۵.۶ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات گروه خود را داشته است. ایران خودرو و گروه بهمن در محدوده مثبت بسته شده و دیگر خودروسازان کاهش قیمت داشته اند. اغلب قطعه سازان نیز کاهش قیمت داشته اند. سایپا آذین همانند روزهای قبل با صف خرید بسته شده است.

تایپکو بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشته است. تاپیکو با ۷ میلیون سهم معامله بیش از دو برابر حجم متوسط یک ماه اخیر معامله شده و ۰.۹ درصد کاهش یافته است. در گروه محصولات شیمیایی اغلب نمادها در محدوده منفی بسته شده اند. هلدینگ خلیج فارس رشد ۰.۵ درصدی داشته است. ۷۱ درصد معاملات این نماد را حقوقی ها انجام داده اند.

در گروه بانکها اغلب نمادها پر نوسان بوده و در ساعات پایانی معاملات رشد داشته و نهایتاً در محدوده مثبت بسته شده اند. بانک ملت بیشترین ارزش معاملات گروه را به خود اختصاص داده و رشد ۱.۳ درصدی داشته است. ۷۰ درصد معاملات این نماد را حقوقی ها انجام داده اند.

در گروه انبوه سازی اغلب نمادها در محدوده مثبت بسته شده اند. نوسازی و ساختمان تهران در دو هفته اخیر بازدهی ۲۶ درصدی داشته و در طی معاملات امروز با صف خرید مواجه شده است.

در گروه سایر محصولات کانی غیر فلزی، فرآورده های نسوز ایران بازگشایی شده و با ۱۰.۷ درصد کاهش قیمت مواجه شده است. طبق آخرین پیشبینی شرکت، تخمین شرکت از سود هر سهم از ۶۸۴ ریال به ۲۶۰ ریال کاهش یافته است.

در گروه قند و شکر اغلب نمادها در محدوده منفی بسته شده اند. شرکت های این گروه در روزهای اخیر رشد پیاپی داشته اند.

در گروه فلزات اساسی، لوله و ماشین سازی ایران پس از ده روز رشد پیاپی ، در محدوده منفی بسته شده است. ملی صنایع مس نیز رشد ۰.۲ درصدی داشته و نزدیک به ۱۹ میلیون سهم معامله شده که ۸۴ درصد معاملات را معامله گران حقوقی ها انجام داده اند.

اوپک در جدیدترین گزارش خود، تقاضای نفت اعضای این سازمان در سال ۲۰۱۵ را ۲۹.۲ میلیون بشکه در روز پیشبینی کرده که حدود ۴۰۰ هزار بشکه/روز بیش از پیشبینی قبلی بوده است.همچنین آژانس بین المللی انرژی متوسط قیمت نفت را در سال ۲۰۱۵، ۵۵ دلار/بشکه و در سال ۲۰۲۰، ۷۳ دلار/بشکه پیشبینی کرده است.در بازار سکه و ارز، هر سکه بهار آزادی با اندکی افزایش به ۹۹۲ هزار تومان رسیده است. دلار آمریکا نیز با کاهش محدود ۳۴۱۹ تومان در حال داد و ستد می باشد.

لازم به ذکر است بازار ایران همچنان نیم نگاهی به مداکرات هسته ای دارد و ین موضوع بسیاری از مسائل را تحت الشعاع خود قرار داده است.

برچسب ها

نظرات شما

    sahand می گوید :

    anbod sazi vaghean sighe jalebi dar iran bode io hasssst!

    پیروزفر می گوید :

    بطور کلی اقتصاد ایران در حال رشد است